Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Svaz výrobců nealkoholických nápojů má nového prezidenta

23. srpen 2023  České nápoje   komentáře (0)  661 x

Svaz výrobců nealkoholických nápojů (SVNN), který již 30 let hájí zájmy výrobců nealkoholických nápojů na českém i evropském trhu má nového prezidenta. Tím se stal Michal Dyttert, dosavadní člen prezidia SVNN ze společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o.

zleva Jiří Pražan, Michal Dyttertzleva Jiří Pražan, Michal Dyttert

Nový prezident SVNN Michal Dyttert ke svému zvolení uvedl: „Je mi potěšením vést následující období Svaz, který prosazuje zájmy spotřebitelů nápojů a také nápojářského průmyslu na českém trhu“ a dále doplnil: „Mezi mé hlavní priority bude patřit zejména dobré nastavení parametrů zálohového systému na PET a plechovky ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí. Systém musí být přívětivý pro spotřebitele a efektivní pro výrobce a obchodníky. Druhou prioritou bude příprava kampaně pro rodiče, učitele a teenage populaci, aby věděli, jak správně konzumovat energetické nápoje. A v neposlední řadě bude teď důležitá komunikace s představiteli vládní koalice a poslanci o oznámeném konsolidačním balíčku. Přesun všech nealkoholických nápojů do základní sazby 21% DPH a oddělení nápojů od potravin je zcela nelogické, diskriminační a komplikuje daňový systém místo jeho zjednodušení.“

Dosavadní prezident Jiří Pražan, který úspěšně vedl SVNN téměř dvacet let, se přesunul na pozici člena prezidia SVNN za společnost Coca-Cola Česká republika s.r.o.

Svaz výrobců nealkoholických nápojů byl založen v roce 1993. Jeho členy jsou aktuálně velcí    i menší výrobci nealkoholických nápojů. Mezi ně abecedně patří: Coca-Cola, Kofola, Red Bull, Maspex, Moštovna Lažany, Zemcheba, ZON. Portfolio nápojů těchto členů čítá stovky výrobků od balených vod, přes ochucené a minerální vody, limonády, sirupy, kolové nápoje, džusy, energetické nápoje a další.

Svaz výrobců nealkoholických nápojů je členem Potravinářské komory ČR, Hospodářské komory ČR a nově i Svazu Průmyslu a dopravy ČR. Na evropské úrovni je členem UNESDA, evropské asociace výrobců a národních svazů nealkoholických nápojů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist