Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Hospody a restaurace otevírají

3. prosinec 2020  České nápoje   komentáře (0)  1756 x

Společně se čtvrtečním otevřením gastronomických provozů startuje také iniciativa Bezpečná restaurace, jejímž cílem je sjednotit hygienická pravidla v gastronomii a prostřednictvím marketingové kampaně podpořit jejich dodržování u hostů i obsluhy. Bezpečná restaurace staví na už zavedených 3R (roušky, ruce a rozestupy) a přidává k nim pro gastronomii specifické 3S (stoly, sklo a skupiny). Jedná se o společný závazek provozovatelů a personálu a výzvu směrem k hostům dodržovat tato jednoduchá pravidla tak, aby se minimalizovala rizika přenosu nemoci COVID-19.

Hospody a restaurace otevírajíHospody a restaurace otevírají

Kampaň staví na pravidlech 3R + S:

  • ROUŠKY: My je nosíme pořád. Vy je mějte, když zrovna nejste u stolu.
  • RUCE: Při příchodu použijte dezinfekci na ruce.
  • ROZESTUPY: Upravili jsme vzdálenost mezi stoly na minimálně 1,5 metru.
  • STOLY: Stoly dezinfikujeme při každé výměně hostů, pravidelně pak i další vybavení.
  • SKLO: Důkladně myjeme sklo a pravidelně čistíme technologie.
  • SKUPINY: Počet míst u jednoho stolu může být omezen, v souladu s platnými nařízeními.

Na opětovné otevření gastronomických provozů se těšíme a společně s hospodskými děláme vše proto, aby hosté mohli opět bez obav přijít na oběd, večeři nebo třeba jen na pivo. Ihned po oznámení termínu znovuotevření restaurací jsme začali komunikovat na hospodské a zahájili distribuci informačních materiálů do podniků. K dispozici jsou plakáty na dveře i do vnitřních prostor a průvodní materiál pro hospodské a obsluhu,“ říká za iniciátory Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven. „V současné situaci je nejdůležitější, aby se už podniky nemusely znovu zavírat. A cesta k tomu vede přes zodpovědné chování nás všech – hostů, obsluhy i provozovatelů.

Od příštího týdne se se spouští informační kampaň, která přibližuje inciativu široké veřejnosti. Kampaň poběží do konce roku jak v tradičních médiích, tak prostřednictvím sociálních sítí a zapojí se do ní i známí kuchaři a restauratéři.

Pro provozovatele hospod a restaurací je čtvrteční otevření pomyslným světlem na konci tunelu. A pro řadu z nich taky poslední šancí přežít do příštího roku. Proto věříme, že se hosté rychle vrátí a pomůžou gastronomii překonat nejtěžší období ve své novodobé historii,“ říká Luboš Kastner, člen představenstva a garant platformy Moje restaurace, AMSP ČR. „Jsme přesvědčeni, a potvrzují to i dostupná epidemiologická data, že gastronomie nepředstavuje místo se zvýšeným rizikem nákazy. Když budeme navíc všichni dodržovat jednoduchá pravidla 3R+S, není se opravdu čeho obávat.“

Již od první vlny koronavirové pandemie za hlavní město Prahu spolupracujeme s Hospodářskou komorou ČR a hledáme cesty k podpoře podnikatelů v období krize. Uvědomujeme si složitou situaci poskytovatelů služeb v gastronomii, která je v Praze ještě zesílená propady v turistickém ruchu. Iniciativu Bezpečná restaurace za město velmi vítáme a podporujeme. Věřím, že pomůže nalákat hosty do restaurací a opět rozhýbe gastronomický provoz,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy v oblasti financí a rozpočtu Pavel Vyhnánek.

Za iniciativou Bezpečná restaurace stojí Český svaz pivovarů a sladoven společně s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR a její platformou Moje restaurace. Projekt dále podporují pivovary, výrobci nealko a další partneři. Aktuálně se do projektu zapojili tito partneři: Budějovický Budvar, Coca-Cola, Coca-Cola HBC, Dotykačka, Holba, Chodovar, Kofola, Krušovice, Litovel, MAKRO, Pardubický pivovar, Pivovary Lobkowicz, Pivovary Staropramen, Plzeňský Prazdroj, Restu, Starobrno, Storyous, Svijany, Velké Březno, Zubr, Žatecký pivovar.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist