Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Jaký vybrat ten správný chléb?

21. únor 2024  České nápoje   komentáře (0)  376 x

Máte rádi chléb, ale občas v obchodě nerozhodně tápete, který ze široké nabídky různých druhů vybrat? Přečtěte si o základním rozdělení tohoto oblíbeného pečiva a vyberte si přesně ten chléb, který vám chutná nebo se hodí k vašim cílům.

Jaký vybrat ten správný chléb?Jaký vybrat ten správný chléb?

Pečivo je běžnou součástí našich jídelníčků a chléb jistě patří k těm nejoblíbenějším druhům. V obchodech naleznete několik různých druhů chleba. Víte ale, jak se od sebe liší? Podívejte se na nejčastější typy chleba, se kterými se v obchodech setkáte, a vyberte si svého favorita.

Běžný konzumní chléb je v mnoha domácnostech základem jídelníčku. Díky své všestrannosti a příznivé ceně si udržuje pevné místo na našem trhu. Je vyrobený z pšenično-žitné mouky a slouží ke každodenní spotřebě.

Žitný chléb se vyznačuje specifickou chutí a vysokým obsahem vlákniny. Jeho konzumace přináší prospěch pro trávení a celkovou pohodu. Poznáme ho již na první pohled, jelikož má právě kvůli žitné mouce tmavší barvu a menší objem (je nižší).

Lámankový chléb je ideální pro rodinné snídaně nebo jako doplněk k polévkám a salátům. Snadno se dělí a uvnitř chlebu nalezneme zrníčka. Svrchu pak nechybí posypka.

Pro rychlou přípravu večeře je perfektní volbou chléb toustový. Jeho jemná struktura a schopnost dobře absorbovat různé druhy pomazánek ho činí oblíbeným mezi všemi věkovými skupinami. A kdo by neznal zapečenou plněnou toustovou klasiku?

Slunečnicový samožitný chléb je žitný chléb obohacený o slunečnicová semínka. Tento chléb nabízí nejen vynikající chuť, ale díky použitým slunečnicovým semínkům i dodatečnou dávku vitaminů a minerálů.

Chléb s vysokým podílem bílkovin zapadá do rostoucího trendu fitness a zdravého životního stylu. Poskytuje vyšší obsah proteinů, a je proto ideální pro aktivní jedince a sportovce.

Quinoa, superpotravina známá svými výživovými benefity, je hlavní složkou chleba s quinoou, čímž přináší nový rozměr chuti a zdravotních benefitů.

S ohledem na potřeby vegetariánů a veganů se dají pořídit i chleby přesně pro ně. Veganské typy chleba obsahují rostlinné bílkoviny, a naopak se v nich nevyskytují žádné živočišné produkty.

Arabský chléb je lehký a vzdušný a je ideální pro přípravu tradičních arabských jídel. Je výborným doplňkem například k humusu, falafelu nebo kebabu.

Každý z těchto chlebů představuje jedinečnou chuť a výživové hodnoty, přičemž důležitá je výroba s důrazem na kvalitu a čerstvost. Do vyváženého jídelníčku se hodí všechny zmíněné druhy chleba a určitě se nemusíte bát ochutnat všechny a střídat je,“ doplňuje Stanislav Janíček, chlebový someliér Svazu pekařů a cukrářů v ČR.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist