Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Degustace na Kaňku

22. červen 2023  České nápoje   komentáře (0)  369 x

O tom, že vinné révě se daří také v okolí Kutné Hory, není pochyb. A právě toto město je plné šikovných vinařů. Někteří vyrábí víno už skoro od nepaměti, jiní posledních pár let. Všechny je ovšem spojuje láska k vinařství, trpělivost a pečlivost, což je cítit v každé stočené lahvi jejich vína. Pojďte si v sobotu 22. července užít degustaci ve Vinařství Hanuš na Kaňku.

Degustace na KaňkuDegustace na Kaňku

Jak to dopadne, když se člověk ze střední zahradnické školy nadšený pro „ovocnařinu“ ocitne ve vinohradu? Třeba se stane vinařem. Stejně tomu bylo také u Radima Hanuše. Cesta k vlastnímu vinařství sice nebyla úplně přímá, ale v roce 2012 koupil pozemek na Kaňku v Kutné Hoře, odkud je nádherný výhled na celé Krkonoše. Prvních pět odrůd vysázel s rodinou a přáteli v roce 2015 na východním svahu obce Sukov. O 4 roky později přidal ještě druhý vinohrad, a to na druhé straně kopce směrem na Gruntu. Za hlavní odrůdy majitel považuje pinoty, kterým se v podloží bohatém na minerály velmi daří. Kromě bílých a červených vín můžete koštovat také růžová, ale i oranžová.

Pojďte si užít ochutnávku jejich svěžích vín. Koná se v sobotu 22. července od 18:00 přímo ve Vinařství Hanuš na Kaňku. Je třeba se předem objednat na: objednavky@vinohanus.cz nebo na tel: 733505378. Degustací vás provede Radim Hanuš, vinař a majitel vinařství v jedné osobě. Předmětem degustace bude celkem 12 vzorků vín z jejich vinařství. Součástí je drobný zákus mezi vzorky. Posezení bude na venkovní letní terase – jsou vybaveni i na večerní ochlazení. Cena je 500 Kč za osobu.

Odkaz na FB událost zde: https://www.facebook.com/events/1290726728506929

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist