Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

V Litoměřicích zajděte na vinobraní

13. září 2016  České nápoje   komentáře (0)  1355 x

Z pohledu návštěvnosti na jednu z nejvýznamnějších akcí v roce se chystají Litoměřice. Na bránu města, které letos získalo druhé místo v celorepublikové soutěži Historické město roku 2015, totiž klepe oblíbené vinobraní. Uskuteční se ve dnech 16. a 17. září a vstup je opět zdarma.

Vinobraní (foto: VOC Znojmo)Vinobraní (foto: VOC Znojmo)

Kromě hektolitrů burčáku a skvělého hudebního doprovodu je připraven také historický jarmark s desítkami stánků, královský průvod, souboje rytířů, středověké kejkle, bujaré tance, a dobová hudba. Ve 13 hodin navštíví král Karel IV. svůj hrad, odkud vzápětí vyrazí i s královskou družinou na Mírové náměstí, kam vjede vítán zvony a starostou města ve 14 hodin. „Letošní ceremoniál proběhne ve slavnostnějším duchu, neboť si připomínáme 700 let od narození významného panovníka, který položil v Litoměřicích základy vinařství,“ upozornila Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení, které vinobraní i letos
organizují.

Připraven je opět velkolepý program jak pro páteční, tak i pro sobotní den, který vyvrcholí ohňostrojem. Odehrávat se bude na šesti scénách. Hlavní scéna na Mírovém náměstí nabídne průřez téměř všemi hudebními žánry. Zazní zde cimbálovka, dechovka, country, ale hlavně známá jména současné populární hudby, jako jsou skupiny Nebe, Hodiny, Burma Jones, Lokomotiva, Bokomara, The Boom a další.

Dominikánské náměstí rozezní v pátek hudba v podání kapel a sólistů
litoměřické základní umělecké školy, v sobotu pak tradiční jazz a swing v čele s brazilskou hvězdou Adriano Trinade, který do Litoměřic zavítá v rámci svého evropského turné.

Příznivce taneční hudby potěší scéna Kostelním náměstí. Milovníci sborového zpěvu by si zase neměli nechat ujít páteční odpoledne na nádvoří divadla. Jižanský rock zazní v sobotu na nádvoří hradu a další alternativou je program v klubu Cloud nebo Habaňero.

Litoměřické vinobraní, jak bývá zvykem, patří také dětem. Malým návštěvníkům je určena především sobotní scéna na divadelním nádvoří, kde se odehrají pohádkové příběhy v podání souborů Divadlo v batohu, Pohadlo, LI-DI a Sváťova dividla. Mezi pohádkami vyplní dětem čas skupina Drak, která se postará o soutěže a interaktivní zábavu. Příjemným zpestřením pak bude hudební vystoupení kapely Čiperové. V ulici Máchovy schody dostanou děti příležitost svézt se na koních nebo využít nafukovací skákadla či aquazorbingu. V pátek od 17 do 19 hodin nebudou chybět ani prohlídky strašidelného sklepení pod galerií na Mírovém náměstí.

Klasické pouťové atrakce budou k dispozici v pátek i sobotu na parkovišti U Hvězdárny. Letošní novinkou se stane velký zookoutek umístěný v historické části, jehož součástí má být i představení zvířátek.

V souvislosti s akcí, kterou každoročně navštíví kolem 20 tisíc lidí, je však třeba počítat s dopravními omezeními v centru Litoměřic. Již od čtvrtečního večera platí zákaz parkování na Mírovém náměstí kvůli stavbě stánků. „Prosíme obyvatele města, aby respektovali uzávěry a dodržovali pokynu pořadatelů. Celá organizace akce takového rozsahu je velmi náročná a  ačkoliv se snažíme o co nejmenší zásahy do běžného pohybu občanů, nejsme schopni je vyloučit,“ žádá o pochopení ředitelka Kmoníčková.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist