Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Český barman Jan Lukas oslovil nevšedním a ekologickým drinkem ECO- TTONI

16. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1639 x

Mezinárodní barmanská soutěž Mattoni Grand Drink, konající se v Praze na Staroměstském náměstí, má za sebou první soutěžní den. Před porotou se představili barmani z dvaceti zemí světa, aby předvedli svůj um a bojovali o postup do finálové pětky. Mezi soutěžícími byli pro zajímavost mistři koktejlů až z daleké Austrálie, Korey, Uruguaye či Arménie.

ECO-TTONIECO-TTONI

Nechyběl samozřejmě ani český zástupce, vítěz národního kola MGD Jan Lukas. Ten v silné konkurenci prezentoval přípravu svého originálního a zajímavého koktejlu nazvaného ECO-TTONI.

Po celou dobu hodnotila výkony barmanů a chutě připravovaných koktejlů desetičlenná mezinárodní odborná komise. Její členové se rekrutují z prezidentů barmanských asociací a členů IBA Boardu (vedení Mezinárodní barmanské asociace). Pozvaní byli také vítězové z minulých ročníků, jako například Ladislav Doboš (Slovensko, vítěz MGD 2016) a Achim Šipl (Česko, vítěz 2014).

Hodnotící kritéria jsou jasně daná -  chuť koktejlu, inovativní postupy v přípravě, netradiční ingredience a originální vzhled. Všechny koktejly musí v soutěži splňovat nízký kalorický limit a obsahovat českou minerální vodu Mattoni. Ta se pro svou unikátní chuť a vyvážené složení minerálů stala vybranou vodou IBA – Mezinárodní barmanské asociace.

Soutěžní prezentace koktejlů probíhala v příjemném duchu, akci moderoval Petr Nárožný ml., přesto byla na některých barmanech znát silná nervozita - jakákoliv nepřesnost mohla ovlivnit konečný výsledek. Každý barman musel v časovém limitu připravit svůj koktejl v pěti „porcích“, aby mohli porotci ochutnávat.

Aleš Svojanovský, prezident České barmanské asociace má ovšem pro malá „škobrtnutí“ pochopení - „Připravit za osm minut pět unikátních koktejlů a předvést inovativní postupy v kombinaci s touhou zvítězit a stát se mistrem světa prostě svazuje ruce každému. Ale kdo neriskuje, většinou nemá šanci zvítězit. Někdy je i přes drobnou chybu příprava koktejlu a samotný koktejl natolik skvělý, že drobná chyba v přípravě nakonec není rozhodující.“

Nejlépe tlak okamžiku ustáli a nejchutnější koktejly připravili barmani z Česka, Švédska, Lotyšska a barmanka z Finska, kteří se probojovali do finálové pětky. Jan Lukas suverénně přesvědčil mezinárodní porotu o svých barmanských kvalitách – kromě postupu do finále si odnesl i cenu za nejlepší inovaci (Best Innovation) a nejlepší design (Best Design). Vzhledem k jeho věku (25) se jedná o velký úspěch a příslib do budoucna.

Z této pětice bude v sobotu ve finále MGD zakončeném Mattoni koktejl festivalem vybrán vítěz, který si odnese šek na 10 000 dolarů. „Těším se na nový vítězný koktejl letošního Mattoni Grand Drinku a přeji všem postupujícím pevnou ruku a štěstí ve finále, „uzavírá první soutěžní den Alessandro Pasquale, generální ředitel Karlovarských minerálních vod.

Finále MGD zakončené hudebně zábavnou show Mattoni Koktejl Festivalem, moderovaným tentokrát Leošem Marešem, odstartuje zítra v podvečer opět na Staroměstském náměstí a bude možno jej zhlédnout na TV Prima. Finále MKF doprovodí hudba Debbi, Lenny, Ewy Farne, Davida Kollera a kapely Slza. Vstup na celou akci je pro veřejnost zdarma.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist