Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Český barman Jan Lukas oslovil nevšedním a ekologickým drinkem ECO- TTONI

16. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  515 x

Mezinárodní barmanská soutěž Mattoni Grand Drink, konající se v Praze na Staroměstském náměstí, má za sebou první soutěžní den. Před porotou se představili barmani z dvaceti zemí světa, aby předvedli svůj um a bojovali o postup do finálové pětky. Mezi soutěžícími byli pro zajímavost mistři koktejlů až z daleké Austrálie, Korey, Uruguaye či Arménie.

ECO-TTONIECO-TTONI

Nechyběl samozřejmě ani český zástupce, vítěz národního kola MGD Jan Lukas. Ten v silné konkurenci prezentoval přípravu svého originálního a zajímavého koktejlu nazvaného ECO-TTONI.

Po celou dobu hodnotila výkony barmanů a chutě připravovaných koktejlů desetičlenná mezinárodní odborná komise. Její členové se rekrutují z prezidentů barmanských asociací a členů IBA Boardu (vedení Mezinárodní barmanské asociace). Pozvaní byli také vítězové z minulých ročníků, jako například Ladislav Doboš (Slovensko, vítěz MGD 2016) a Achim Šipl (Česko, vítěz 2014).

Hodnotící kritéria jsou jasně daná -  chuť koktejlu, inovativní postupy v přípravě, netradiční ingredience a originální vzhled. Všechny koktejly musí v soutěži splňovat nízký kalorický limit a obsahovat českou minerální vodu Mattoni. Ta se pro svou unikátní chuť a vyvážené složení minerálů stala vybranou vodou IBA – Mezinárodní barmanské asociace.

Soutěžní prezentace koktejlů probíhala v příjemném duchu, akci moderoval Petr Nárožný ml., přesto byla na některých barmanech znát silná nervozita - jakákoliv nepřesnost mohla ovlivnit konečný výsledek. Každý barman musel v časovém limitu připravit svůj koktejl v pěti „porcích“, aby mohli porotci ochutnávat.

Aleš Svojanovský, prezident České barmanské asociace má ovšem pro malá „škobrtnutí“ pochopení - „Připravit za osm minut pět unikátních koktejlů a předvést inovativní postupy v kombinaci s touhou zvítězit a stát se mistrem světa prostě svazuje ruce každému. Ale kdo neriskuje, většinou nemá šanci zvítězit. Někdy je i přes drobnou chybu příprava koktejlu a samotný koktejl natolik skvělý, že drobná chyba v přípravě nakonec není rozhodující.“

Nejlépe tlak okamžiku ustáli a nejchutnější koktejly připravili barmani z Česka, Švédska, Lotyšska a barmanka z Finska, kteří se probojovali do finálové pětky. Jan Lukas suverénně přesvědčil mezinárodní porotu o svých barmanských kvalitách – kromě postupu do finále si odnesl i cenu za nejlepší inovaci (Best Innovation) a nejlepší design (Best Design). Vzhledem k jeho věku (25) se jedná o velký úspěch a příslib do budoucna.

Z této pětice bude v sobotu ve finále MGD zakončeném Mattoni koktejl festivalem vybrán vítěz, který si odnese šek na 10 000 dolarů. „Těším se na nový vítězný koktejl letošního Mattoni Grand Drinku a přeji všem postupujícím pevnou ruku a štěstí ve finále, „uzavírá první soutěžní den Alessandro Pasquale, generální ředitel Karlovarských minerálních vod.

Finále MGD zakončené hudebně zábavnou show Mattoni Koktejl Festivalem, moderovaným tentokrát Leošem Marešem, odstartuje zítra v podvečer opět na Staroměstském náměstí a bude možno jej zhlédnout na TV Prima. Finále MKF doprovodí hudba Debbi, Lenny, Ewy Farne, Davida Kollera a kapely Slza. Vstup na celou akci je pro veřejnost zdarma.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist