Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Mattoni 1/2Maraton Olomouc

19. červen 2023  České nápoje   komentáře (0)  610 x

Olomouc již potřinácté přivítala tisíce nadšených běžců, kteří se společně vydali na půlmaratonskou trať vedoucí skrze historické centrum univerzitního města. Závod připomněl také letošní 150. výročí založení svého titulárního partnera – minerální vody Mattoni. Po letní pauze zakončí sérii Mattoni 1/2Maratonů poslední závod v Ústí nad Labem.

Mattoni 1/2Maraton OlomoucMattoni 1/2Maraton Olomouc

Titulárním partnerem třináctého ročníku 1/2Maratonu Olomouc byla již tradičně Mattoni, jež přináší pitný režim běžcům na závodech série RunCzech již od roku 1995. Závod proto připomněl také letošní 150. výročí založení značky Mattoni. „Náš zakladatel Heinrich Mattoni, stejně jako všichni závodníci, vynikal svou pílí a vytrvalostí. Právě díky tomu dosáhl s českou minerální vodou mezinárodního úspěchu. I dnešní Mattoni stále hrdě kráčí v jeho šlépějích. Věříme, že i díky tomu budeme přinášet kvalitní pitný režim nejen sportovcům alespoň dalších 150 let,“ říká Eva Staškrábová, brand manažerka Mattoni.

V rámci Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary se vypilo bezmála 20 tisíc litrů minerální vody Mattoni. Právě ta je díky vyváženému poměru vápníku, hořčíku a draslíku tou nejlepší volbou nejen pro každý den, ale i pro přirozenou hydrataci a doplnění minerálů po sportovním výkonu. Pro běžce byla připravena sportovní edice Mattoni ECO, jež je zabalena v lahvi s 50% podílem recyklovaného PETu. Návštěvníci závodu mohli na místě zdarma ochutnat také ochucené varianty minerální vody Mattoni – Multi, Cedrata a Black.

Na start letošního Mattoni 1/2Maratonu Olomouc se postavilo na 6 600 závodníků. Trať zvládl nejrychleji zaběhnout Němec Sebastian Hendel v čase 1:03:55. Z žen si pro zlato doběhla Belgičanka Hanne Verbruggenová s časem 1:12:44. Skvělý výkon předvedla česká závodnice Tereza Hrochová, jež si s časem 1:13:33 doběhla pro celkové 2. místo mezi ženami. Z českých mužů do cíle nejrychleji doběhl Patrik Vebr.

Letošní sezónu Mattoni 1/2Maratonů v krajských městech již tradičně zahájil závod v Karlových Varech, domově minerální vody Mattoni. Poté se běžci přesunuli do Českých Budějovic. Třetí zastávkou oblíbených Mattoni půlmaratonů byla právě Olomouc. Zdejší závod se pyšní pětihvězdičkovým certifikátem Evropské atletiky a je nejoblíbenější běžeckou akcí na Moravě. Pomyslnou cílovou páskou Mattoni 1/2Maratonů bude zářijový závod v Ústí nad Labem, kde se nachází jedna z nejrychlejších půlmaratonských tras v Evropě.

Úplný závěr letošní běžecké sezóny přinese Mattoni Liberec Nature Run, který na rozdíl od ostatních závodů provede závodníky překrásnou přírodou Jizerských hor.

Nejen pro přípravu na další závody mohou běžci využít také trasy a podporu projektu Mattoni FreeRun. Ten po celé České republice čítá více než 90 pětikilometrových tras certifikovaných Českým atletickým svazem. Na více než 40 z nich organizují tzv. koučové oblíbené společné běhy, které svolávají ve facebookových skupinách.

150 let Mattoni

Mattoni, ikonická značka neodmyslitelně spojená s motivem orla již od roku 1873, se za 150 let své existence stala synonymem pro minerálku. Unikátní minerální voda s nezaměnitelnou chutí se rodí v hloubce 125 až 230 metrů v panenské přírodě u Karlových Varů. Jedinečná poloha na rozhraní Krušných a Doupovských hor jí dává střední mineralizaci s vyváženým poměrem vápníku, hořčíku a draslíku pro každý den. Mattoni přináší tu nejkvalitnější vodu pro zdraví, jež je dostupná v přírodní neperlivé, jemně perlivé i perlivé variantě a v široké škále příchutí. Limitovaná edice Mattoni Extra perlivá přináší 150% perlivost ke 150. výročí Mattoni.

Před 150 lety se na Karlovarsku zrodila nápojová firma úspěšného podnikatele a vizionáře Heinricha Mattoniho, který svou neutuchající pílí brzy dosáhl mezinárodního úspěchu. Na tradici rodinné firmy H. Mattoniho navazuje dnešní společnost Mattoni 1873. Z jedné stáčírny minerální vody se postupně rozrostla na lídra středoevropského trhu nealkoholických nápojů s 11 závody v 8 zemích. Přitom si stále zakládá na rodinných hodnotách a chová úctu jak k zakladateli své historie, tak ke karlovarskému regionu.  Současnou podobu získala v 90. letech díky výrazným investicím italské rodiny Pasquale. Produkty vyváží do 19 zemí světa a vlastní zahraniční značky minerálních vod v Rakousku, Maďarsku a Srbsku. V ČR, Maďarsku, Srbsku, Černé hoře, Bulharsku a na Slovensku je výhradním výrobcem a distributorem nealkoholických nápojů a pochutin značek firmy PepsiCo.

Motto značky „Mattoni je život“ rezonuje v dlouhodobé podpoře kulturního a společenského života v České republice. Mattoni 1873 se zaměřuje i na aktivity spojené s ochranou přírody a otázkou ekologie.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist