Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Mattoni Grand Drink 2021 se odehraje v rámci MMF Karlovy Vary

10. srpen 2021  České nápoje   komentáře (0)  1588 x

Po loňské pauze ovlivněné pandemií se letos opět uskuteční Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink. Světové finále jubilejního 10. ročníku proběhne v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (dále KVIFF) v sobotu 21. srpna od 14 hodin na Mattoni Life Baru u karlovarského Vřídla. Před zraky přítomných diváků se o titul mistra světa utká dvacítka nejlepších barmanů z celého světa. Českou republiku bude reprezentovat Jan Šebek s koktejlem Rhubizz.

Mattoni Grand Drink 2021 se odehraje v rámci MMF Karlovy VaryMattoni Grand Drink 2021 se odehraje v rámci MMF Karlovy Vary

Prestižní soutěž v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink prošla za 23 let své existence několika evropskými metropolemi a na počest jubilejního 10. ročníku konaného pod hlavičkou Mistrovství světa se letos přesunula do Karlových Varů, domova minerální vody Mattoni. „Mattoni je nedílnou součástí života v České republice. Kromě skvělé chuti a vyváženého obsahu minerálů přináší do života Čechů také mnoho kulturních, sportovních i gastronomických zážitků, zlepšuje svůj dopad na životní prostředí a podporuje mnoho dalších oblastí. Mattoni je zkrátka téměř u všeho, a tak je více než příhodné, že jsme spojili Mattoni Grand Drink s filmovým festivalem v místě, kde se před téměř 150 lety zrodila naše značka,“ říká manažerka značky Mattoni Miroslava Moravcová.

10. ročník Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink proběhne v rámci KVIFF v sobotu 21. srpna od 14 hodin na Mattoni Life Baru u Vřídla na Vřídelní kolonádě. Českou republiku bude letos již podruhé reprezentovat Jan Šebek s koktejlem Rhubizz. Šéfbarman karlovarského Grandhotelu Pupp se zde utká o titul Mistra světa s dvacítkou nejlepších barmanů z celého světa. Pravidla soutěže jsou velice přísná. Soutěžící barmani musejí své drinky vytvořit tak, aby obsahovaly minerální vodu Mattoni a byly trendy, inovativní, kreativní a zároveň nízkokalorické. Na jejich přípravu a prezentaci před porotou mají pouhé 3 minuty.

Soutěž přinesla za dobu své existence již mnoho originálních nealkoholických drinků, na nichž je možné sledovat vývoj trendů v míchání koktejlů. „Mattoni mimo jiné podporuje i zdravý životní styl, proto jsme rádi, že trend nealkoholických drinků získává v posledních letech čím dál větší oblibu. Soutěž Mattoni Grand Drink je navíc i velkou inspirací pro naše produkty – ať už se jedná o nové příchutě, či limitované edice hotových nealkoholických koktejlů,“ popisuje Moravcová dlouholetou spolupráci se soutěží.

„Poslední více než rok byl pro barmany a celou gastronomii náročný, stali jsme se jedním z ekonomicky nejpostiženějších sektorů pandemické krize. I proto si vážím toho, že se letos může soutěž zase uskutečnit. Mattoni Grand Drink je již v globálním měřítku tradiční a populární soutěží. Mezinárodní barmanskou asociací IBA je dokonce považována za jedno z nejlepších a nejvíce respektovaných barmanských klání na světě. Náš reprezentant Jan Šebek bude čelit silné konkurenci, věřím ale, že se svým originálním a trendy koktejlem Rhubizz nakonec obstojí,“ říká prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

Jan Šebek – koktejl RHUBIZZ

Ingredience:

  • Mattoni Grand perlivá 10 cl
  • Seedlip Grove 42 2,5 cl
  • Paragon cordial Rue Berry 1,5 cl
  • Rebarborová šťáva 2 cl

Ozdoba: list perily

Postup přípravy: Do míchací sklenice s ledem nalijeme rebarborovou šťávu, cordial a Seedlip Grove 42 a pečlivě promícháme barovou lžící. Směs přes sítko nalijeme do sklenice, dolijeme Mattoni perlivou a ozdobíme listem perily.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist