Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů opět na Staroměstském náměstí

16. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1531 x

Staroměstské náměstí se 16. - 17. června přemění v dějiště světové soutěže v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017. Letošního ročníku MGD se zúčastní barmani z 20 zemí světa a barvy Česka bude hájit a o titul nejlepšího světového barmana bojovat Jan Lukas s koktejlem ECO-TTONI. Velká dvoudenní barmanská a hudební show, která pro tento rok chystá řadu atraktivních novinek, bude pro veřejnost jako tradičně zdarma.

Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů opět na Staroměstském náměstíMistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů opět na Staroměstském náměstí

Jan Lukas je již dvacátým barmanem, který vyhrál jubilejní národní kvalifikační kolo MGD, konající se 29. dubna v Brně. Lukas se svým koktejlem ECO-TTONI porazil dalších 8 soutěžících, odbornou porotu nadchl zajímavou úpravou koktejlu a chutí. V receptuře se skvěle doplňuje chuť čerstvé okurky s anýzem, jahodami a nádechem levandule s minerální vodou Mattoni.

„V koktejlu Eco-ttoni jsem použil v barech běžně dostupné ingredience. Jeho hlavní myšlenkou je využití všech surovin na maximum, což je ekonomičtější i ekologičtější – například když „vyfrešujeme“ trochu otlučené okurky, její chuť je v drinku stále stejně skvělá. Co se týká názvu Eco-ttoni, nechal jsem se inspirovat ekologií ve spojitosti se značkou Mattoni, která používá recyklované materiály a obecně hledí na co nejnižší dopad na životní prostředí. Chuť bych popsal jako plnou, díky anýzovému sirupu a domácí levandulové vodě i lehce bylinkovou a osvěžující,“ popisuje svůj koktejl Jan Lukas.

Česká minerální voda Mattoni je stěžejní ingrediencí, kterou musí obsahovat všechny koktejly míchané v rámci soutěže MGD. Podmínkou je také nízká kalorická hodnota drinku, každý koktejl by měl zároveň odpovídat i současným trendům barmanského světa. Soutěž Mattoni Grand Drink přináší to nejlepší ze světa nealkoholických koktejlů formou prestižního Mistrovství světa, kterého se zúčastňují nejlepší světoví barmani se svými originálními recepturami.

K jubilejnímu 20. ročníku MGD byl vytvořen speciální signature drink s názvem „Dolce 20“ (volně přeloženo „sladká dvacítka“; recept viz str. 11), který má svým názvem i chutí evokovat lehkost nealkoholických drinků a zároveň již vybudovanou tradici v jejich přípravě a prezentaci.

Letos se do světového klání MGD dostalo 20 reprezentantů vzešlých z národních kvalifikačních kol pořádaných barmanskými asociacemi v daných zemích. Letošní rok přivítá barmany ze zemí, jako jsou například Austrálie, Irsko, Uruguay, Hong Kong nebo Slovensko.

Barmani soutěží po jednom, porota hodnotí všechny detaily, včetně limitu obsahu kalorií v koktejlu, aby nebyly zbytečně přeslazené, a hodnocení probíhá přímo před diváky.

Vlastní semifinálové klání Mattoni Grand Drink proběhne v pátek 16. 6. od 11.30 -15.30 ve stanu na Staroměstském náměstí a moderovat jej bude Petr Nárožný ml. Diváci mohou sledovat míchání drinků přímo uvnitř a přiučit se barmanské fígle.

V sobotu se pět finalistů utká ve velkém finále, které proběhne v rámci Mattoni Koktejl Festivalu - unikátní hudebně koktejlové show začínající v 19.00. Součástí programu v centru Prahy bude i koncert „Daruj krev“ pod záštitou Českého rozhlasu, na kterém vystoupí Lenny a Debbi.  V rámci koktejlové show se můžete těšit na Davida Kollera, Slzu či Ewu Farnou. Samotné finále barmanské show odstartuje ve 20.15 a na jeho konci budeme znát nového mistra světa v míchání nealkoholických koktejlů roku 2017. Celý program a show, která chystá nová překvapení a aktivity pro celebrity bude odvysílána v přímém přenosu na TV Prima.

Všechny akce jsou přístupné veřejnosti zcela zdarma.

Mattoni a koktejly

Mattoni Grand Drink udává aktuální trendy a nabízí atraktivní a chutné nealkoholické drinky pro lidi vyznávající zdravý životní styl. Každý soutěžní koktejl musí mít recepturu s nízkou energetickou hodnotou, porota hodnotí i inovativnost přinášející do současné mixologie.

Základní ingrediencí všech koktejlů je česká přírodní minerální voda Mattoni, kterou Mezinárodní barmanská asociace doporučuje pro přípravu koktejlů díky její nezaměnitelné chuti. Barmani mohou použít perlivou či jemně perlivou variantu. Bublinky obsažené v minerální vodě pomáhají zintenzivnit vůni koktejlů, kterou „vynáší“ k okraji sklenice.

„Jsem rád, že je přírodní minerální voda Mattoni pro své jedinečné vlastnosti a chuť doporučována i Mezinárodní barmanskou asociací (IBA) k přípravě nealkoholických koktejlů po celém světě. Mattoni Grand Drink podporuje cestou nealkoholických koktejlů zdravý životní styl, a že je o tento trend zájem dokazuje i letošní jubilejní dvacátý ročník MGD. Mattoni Grand Drink je velmi prestižní světovou událostí,“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel Karlovarských minerálních vod

Zdroj: Tiskové sdělení

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist