Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Muzeum Mattoni v Kyselce bude otevřeno i během všech listopadových volných dní

2. listopad 2016  České nápoje   komentáře (0)  1743 x

Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) v červenci tohoto roku slavnostně otevřela v Kyselce Muzeum Mattoni věnované Heinrichu Mattonimu a historii stáčení minerálních vod. Pro velký zájem návštěvníků podpořený i TV seriálem „Já, Mattoni“ bude muzeum výjimečně otevřeno ještě během všech listopadových víkendů.

Muzeum MattoniMuzeum Mattoni

V expozici muzea je k vidění řada historických dokumentů a dobových reálií, jako jsou fotografie, certifikáty ochranných známek, obchodní korespondence, historické lahve, trezor firmy Mattoni AG nebo ručně psaná historická kniha o Mattonim získaná na dražbě v Německu Alessandrem Pasqualem, generálním ředitelem KMV.

Na své si v muzeu přijdou i děti, pro něž jsou přichystány interaktivní výstavní předměty a moderní technologie včetně animovaného filmu, který vznikl z reklamního leporela firmy Mattoni z 30. let 20. století a animované filmu „Cesta lahve“. Možná i proto byly mezi letošními návštěvníky žáci základních škol z Kyselky a z Karlových Varů.

Z muzea si mohou návštěvníci kromě zajímavého poznávacího zážitku odnést také obsáhlou faktografickou knihu o Kyselce a Heinrichu Mattonim z pera karlovarského historika Dr. Stanislava Burachoviče, s názvem Historica Mattoni. Dosud se jí prodalo přímo v muzeu přes 250 výtisků, přičemž muzeum je jediným jejím distribučním místem. Kniha je k dispozici v českém i anglickém jazyce.

Návštěvnost během léta postupně rostla a vygradovala uvedením TV seriálu „Já, Mattoni“, který podnítil zájem lidí vidět místo vzniku legendy Mattoni na vlastní oči. Vzhledem k neklesajícímu zájmu proto bude muzeum otevřeno i v listopadu o víkendech v době vždy od 9:00 do 16:00, včetně státního svátku 17. 11.

„Za krátkou dobu od jeho otevření si muzeum prohlédlo už téměř 3 000 návštěvníků. Mile nás to překvapilo a jsme rádi, že se lidé zajímají o tradiční českou značku Mattoni a její historii“, uvedl Alessandro Pasquale.

Před zimním uzavřením a následným otevřením nové sezony v březnu 2017 mají zájemci poslední šanci poznat dobu a vizionářské podnikání Heinricha Mattoniho, hrdiny stejnojmenného seriálu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist