Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Muzeum Mattoni v Kyselce bude otevřeno i během všech listopadových volných dní

2. listopad 2016  České nápoje   komentáře (0)  549 x

Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) v červenci tohoto roku slavnostně otevřela v Kyselce Muzeum Mattoni věnované Heinrichu Mattonimu a historii stáčení minerálních vod. Pro velký zájem návštěvníků podpořený i TV seriálem „Já, Mattoni“ bude muzeum výjimečně otevřeno ještě během všech listopadových víkendů.

Muzeum MattoniMuzeum Mattoni

V expozici muzea je k vidění řada historických dokumentů a dobových reálií, jako jsou fotografie, certifikáty ochranných známek, obchodní korespondence, historické lahve, trezor firmy Mattoni AG nebo ručně psaná historická kniha o Mattonim získaná na dražbě v Německu Alessandrem Pasqualem, generálním ředitelem KMV.

Na své si v muzeu přijdou i děti, pro něž jsou přichystány interaktivní výstavní předměty a moderní technologie včetně animovaného filmu, který vznikl z reklamního leporela firmy Mattoni z 30. let 20. století a animované filmu „Cesta lahve“. Možná i proto byly mezi letošními návštěvníky žáci základních škol z Kyselky a z Karlových Varů.

Z muzea si mohou návštěvníci kromě zajímavého poznávacího zážitku odnést také obsáhlou faktografickou knihu o Kyselce a Heinrichu Mattonim z pera karlovarského historika Dr. Stanislava Burachoviče, s názvem Historica Mattoni. Dosud se jí prodalo přímo v muzeu přes 250 výtisků, přičemž muzeum je jediným jejím distribučním místem. Kniha je k dispozici v českém i anglickém jazyce.

Návštěvnost během léta postupně rostla a vygradovala uvedením TV seriálu „Já, Mattoni“, který podnítil zájem lidí vidět místo vzniku legendy Mattoni na vlastní oči. Vzhledem k neklesajícímu zájmu proto bude muzeum otevřeno i v listopadu o víkendech v době vždy od 9:00 do 16:00, včetně státního svátku 17. 11.

„Za krátkou dobu od jeho otevření si muzeum prohlédlo už téměř 3 000 návštěvníků. Mile nás to překvapilo a jsme rádi, že se lidé zajímají o tradiční českou značku Mattoni a její historii“, uvedl Alessandro Pasquale.

Před zimním uzavřením a následným otevřením nové sezony v březnu 2017 mají zájemci poslední šanci poznat dobu a vizionářské podnikání Heinricha Mattoniho, hrdiny stejnojmenného seriálu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist