Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pitný režim v létě? Nejsou bublinky, jako bublinky…

30. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  2541 x

Léto s sebou kromě příjemných věcí přináší i zvýšené nároky na pitný režim. Zatím, co dospělý člověk by měl denně vypít, alespoň dva a půl litru tekutin, v horkých měsících je potřeba zvýšit jejich příjem, přibližně na 3 až 3,5 litru.

Ilustrační obrázekIlustrační obrázek

Faktem je, že mnoho lidí si přivyklo konzumovat v létě velké množství slazených sycených nápojů. Lékaři, však před tímto trendem varují! Problémem podle nich nejsou bublinky, ale obrovské množství cukrů a konzervanty, které tyto nápoje obsahují.

Sycený není perlivý

To, že se bublinek netřeba bát, potvrzuje i lékař, zdůrazňuje však, že je nutné důsledně rozlišovat mezi sycenými nápoji a perlivou vodou. „Pod termínem sycený nápoj je třeba správně chápat nápoje sycené cukrem. Sycený neznamená perlivý," vysvětluje MUDr. Zlatko Marinov – dětský obezitolog a pokračuje: „Mezi laickou veřejností často dochází k neodůvodněnému strachu z perlivé vody. Její vliv na lidský organismus, zejména ten dětský, je často v médiích popisován jako škodlivý. Tento fakt přitom vychází z nepodložených domněnek. Čerstvou perlivou vodu si můžete do svého pitného režimu klidně zařadit. Výjimkou jsou pouze kojenci nebo batolata, kterým bychom měli nabízet pramenitou vodu," radí MUDr. Marinov. Perlivá voda má na lidský organismus stejné účinky jako voda neperlivá. V případě perlivé vody, však dochází k ozvláštnění jejího senzorického vjemu. Mnozí lidé, proto mají například pocit, že bublinky je více osvěží.

Perlivé osvěžení v pohodlí domova

Pokud k těmto lidem také patříte, místo vláčení těžkých PET lahví z obchodu se vyplatí investovat do SodaStream výrobníku perlivé vody. Jak potvrzuje Michal Panis, product & brand manager značky SodaStream v ČR: Čísla hovoří jasnou řečí: Z jedné bombičky s CO2 připravíte pomocí výrobníku SodaStream až 80 litrů perlivé vody. Pokud byste totéž množství měli kupovat v podobě perlivé vody nebo limonád v obchodě, domů byste museli přinést minimálně 53 PET lahví o objemu 1,5 litru.

Navíc, v případě doma vyrobených bublinek máte jistotu, že vždy pijete nápoj připravený z čerstvé vody z kohoutku, která nebyla vystavena slunečnímu záření nebo vyšším teplotám, které žádnému nápoji v PET láhvi neprospívá.

Tip SodaStream: Pomocí výrobníků perlivé vody SodaStream JET Pastels v devíti nádherných pastelových odstínech se jednoduše odnaučíte od nezdravého návyku pití sycené limonády. Pokud preferujete ovocné chutě, můžete použít, kterýkoliv ze široké nabídky originálních sirupů SodaStream připravených právě pro potřeby perlivé vody, nebo kousek čerstvého ovoce ze zahrádky.

Věděli jste, že:

Spotřeba nealkoholických nápojů se za posledních 20 let zvýšila o 300 %? A že 85 % dětí ve škole konzumuje, alespoň jeden nealkoholický sladký nápoj denně? Riziko dětské nadváhy se zvyšuje s každou přidanou sklenicí přislazovaného nápoje nad obvyklou denní potřebu 1,6 krát (tj. o 60 %).

Jak říká MUDr. Zlato Marinov: „Na pití je voda - ne cukřenka!“

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist