Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

ALE Ostravar Ruby, to je speciál ke Dnům českého piva

22. září 2016  České nápoje   komentáře (0)  4368 x

Do ostravských hospod v těchto dnech putuje další Speciál ze spilky - ALE Ostravar Ruby. Právě tímto speciálem pivovar Ostravar letos oslaví další ročník Dnů českého piva. Lidé si ho budou moci vychutnat ve vybraných hospodách a restauracích po celý podzim.

Pivovar OstravarPivovar Ostravar

Již 4.ročník Dnů českého piva startuje tento pátek 23.9. a potrvá do 1. října. Ostravští pivovarníci je letos oslaví Speciálem ze spilky a tím bude ALE Ostravar Ruby.

Dny českého piva jsou především oslavou piva a řemeslného mistrovství českých sládků. Proto se většina pivovarů snaží na Dny českého piva uvařit něco speciálního,” vysvětluje vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter. “My v Ostravaru jsme na Dny českého piva uvařili jeden z našich Speciálů ze spilky. Konkrétně svrchně kvašený ležák Ostravar Ruby. Jedná se o pivo typu ALE, které v českých hospodách běžně k dostání nebývá, což dokládá fakt, že o náš pivní speciál projevily zájem také hospody za hranicemi našeho regionu,” prozrazuje Roman Richter.

„Zvláštností tohoto piva je chmelení. Ruby se chmelí natřikrát na varně a navíc ještě počtvrté za studena na spilce. Při čtvrtém chmelení přidáváme chmel přímo do kvasné kádě. Výhodou tohoto postupu je, že se zvýrazňuje chmelové aroma a vzniká nevšední kombinace tradiční hořké chuti (typické pro česká piva) a ovocného aroma s vůní citrusových plodů (typické pro ALE),”popisuje výjimečnost speciálu ze spilky vrchní sládek Roman Richter.

Slavnostní narážení speciálu v pátek U Dudáka a v Ostravarně

První sudy svrchně kvašeného ležáku slavnostně narazí vrchní sládek Roman Richter v pátek v ostravských hospodách U Dudáka (18:00) a v Ostravarně (19:30). První speciály se budou čepovat ze speciálního dřevěného soudku, které Ostravar tradičně při Dnech českého piva používá jako odkaz na starodávný způsob uchovávání piva.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist