Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Areál Plzeňského Prazdroje se otevírá veřejnosti

3. červen 2021  České nápoje   komentáře (0)  957 x

Plzeňský Prazdroj se po sedmi měsících opět otevírá pro veřejnost. Už tento pátek 4. 6. uvítají průvodci první turisty na nejoblíbenější prohlídkové trase Pilsner Urquell, otevírá se také Plzeňské historické podzemí a Pivovarské muzeum.

Areál Plzeňského Prazdroje se otevírá veřejnostiAreál Plzeňského Prazdroje se otevírá veřejnosti

Populární trasa Pilsner Urquell, která mapuje historii a současnost výroby nejznámějšího světového ležáku, bude otevřena každý den, Pivovarské muzeum a podzemí pak zatím budou moci lidé vidět vždy od čtvrtka do neděle.

Prazdroj u všech turistických služeb bude dbát na maximální bezpečnost návštěvníků. „Řídíme se aktuálními proti epidemickými opatřeními. Všichni návštěvníci našich tras tak musí mít nejen respirátor, ale také negativní test na koronavirus, případně potvrzení o prodělání onemocnění či očkování. Také jsme omezili počet lidí ve skupině na třicet. Samozřejmostí je pravidelná dezinfekce prostor,“ říká Rudolf Šlehofer, manažer oddělení turismu Plzeňského Prazdroje.

Už dříve se v souladu s rozvolněním vlády na nádvoří pivovaru otevřela dárková prodejna i Tank bar s čepovaným pivem. Pivovar obnovuje i další akce pro veřejnost. „První vlaštovkou je tuto sobotu slow market, tedy řemeslné trhy přímo na nádvoří pivovaru. Chceme tak navázat na dříve tradiční aktivity spojené s dobrým jídlem a pivem. A do budoucna chystáme i kulturní akce, jako jsou koncerty či promítání. Věříme, že se tak postupně celý pivovar vrátí do normálu a opět ožije,“ dodává Rudolf Šlehofer.

Od června pak plzeňský pivovar chystá otevřít konferenční centrum Secese, prozatím s kapacitou 60 osob pro konference a semináře a 75 osob pro soukromé oslavy. Milovníkům nefiltrovaného ležáku Pilsner Urquell opět nabídne posezení v šalandách v historických sklepích a otevřou se i brány pivovarské školy čepování. Zavřená zatím zůstává návštěvnická trasa Gambrinus, která vede přes výrobní část závodu.

Areál plzeňského pivovaru patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Česku. V roce 2019 jej navštívilo téměř 840 tisíc turistů. V loňském roce však zaznamenal významný propad návštěvnosti o skoro 73 %, a to zejména kvůli absenci zahraničních turistů a organizovaného turistického ruchu i kvůli dlouhodobému uzavření pro veřejnost na základě protiepidemických opatření.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist