Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Barbora Gojová čepuje nejlépe Pilsner Urquell v Moravskoslezském kraji

8. září 2020  České nápoje   komentáře (0)  551 x

Nejlepší výčepní Moravskoslezského kraje se ve středu sešli ve Slezské PUOR v Ostravě, aby se utkali o postup do celostátního kola 15. ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Jejich znalosti a zkušenosti posuzovala odborná porota pod vedením Václava Berky, emeritního vrchního sládka Plzeňského Prazdroje. Čepování piva a další hodnocené disciplíny nejlépe zvládla Barbora Gojová z ostravské Kozlovny u Ježka. S dalšími finalisty se utkají při celostátním kole v Plzni 10. a 11. listopadu 2020.

Barbora Gojová čepuje nejlépe Pilsner Urquell v Moravskoslezském krajiBarbora Gojová čepuje nejlépe Pilsner Urquell v Moravskoslezském kraji

Soutěž, která letos probíhá již patnáctým rokem, je určená výčepním, barmankám a barmanům, kteří dokonale ovládají svoje řemeslo, dělají ho s láskou a sdílejí nadšení pro zlatý plzeňský ležák Pilsner Urquell. Za uplynulých 14 ročníků se klání zúčastnily stovky výčepních. Cílem soutěže je nejen osvěta mezi výčepními a motivace ke zlepšování se v tomto tradičním řemesle, ale především podpora a zvyšování kvality pivní kultury u nás.

„I přes počáteční obtíže s opakovaným posouváním termínů soutěže, kterým účastníci letos kvůli koronové krizi museli čelit, je vidět, že své nadšení a lásku k pivu neztrácejí. I v tomto roce byl o soutěž Pilsner Urquell Master Bartender velký zájem a přihlásil se do ní zhruba stejný počet účastníků jako vloni. Jsme rádi, že se čeští výčepní chtějí ve svém řemesle neustále zlepšovat a ukázat, co umí. O to lepší pivní zážitek pak čeká hosty v hospodách, a to je náš hlavní cíl,“ řekl emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

Soutěžící se museli předvést nejen v samotném čepování a umět vykouzlit perfektní „hladinku“, ale také prokázat znalostí o výrobě piva a jeho správném skladování. Hodnotila se i jejich schopnost komunikovat s hosty.

Regionálního kola v Ostravě se zúčastnilo 19 soutěžících. Kromě vítězky Barbory Gojové z ostravské Kozlovny u Ježka do celostátního kola postupují také Simona Křížková ze Slezské PUOR, která je rovněž v Ostravě, a Martin Retka z Bezručovy chaty v Ostravici.

Vítězka Barbora Gojová se práci výčepní věnuje už od roku 2012. „K výčepu jsem se postavila hned po škole, kde jsem obor také vystudovala. Z vítězství v regionu mám obrovskou radost a přípravě na celostátní kolo proto budu věnovat ještě větší úsilí. Vyhrát titul nejlepší výčepní republiky v tak prestižní soutěži by pro mě byla obrovská čest,“říká.

Letos se regionální kola kromě Ostravy uskutečnila také v Brně, v Plzni, v Liberci a v Praze. Zájem o účast v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender je každoročně velmi velký, specialisté Pilsner Urquell do ní však vybírají jen ty nejlepší z každého regionu.

Vítězové letošního ročníku budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 11. listopadu v Plzni. Před uskutečněním finálového kola prověří všechny postupující tajná kontrola, která neohlášeně navštíví restaurace finalistů a přesvědčí se, jak se starají o pivo ve svých domovských restauracích. I to bude hrát ve finálovém klání důležitou roli.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist