Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Benešovský Ferdinand zvyšuje kapacitu sklepa

31. srpen 2021  České nápoje   komentáře (0)  490 x

Benešovský pivovar i v těchto nelehkých dobách dokončil renovaci části svých ležáckých tanků z roku 1968 a tím navýšil stávající kapacitu sklepa o 2340 hektolitrů.

Benešovský Ferdinand zvyšuje kapacitu sklepaBenešovský Ferdinand zvyšuje kapacitu sklepa

Téměř 2 roky trvající renovace ležáckých tanků se v benešovském Pivovaru Ferdinand dostal do finále. V těchto dnech uvádí v Benešově do provozu celkem 18 tanků, každý s objemem 130 hl. Celkovou kapacitu sklepů tak pivovar zvýšil na 10200 hektolitrů. Plánovaná renovace se od začátku potýkala s technickými problémy, především s transportem ze samotného sklepa a zase zpět. „Nebylo to snadné, jeden tank v průměru 190 cm v délce 5 metrů o hmotnosti 4 tun nás trochu pozlobil, ale když to zvládli naši předchůdci, museli jsme si poradit i my,“ uvedl Petr Dařílek, jednatel pivovaru a dodává: „Stavební práce probíhaly za provozu a vzhledem ke stálé teplotě, která je u nás ve sklepě kolem 3 stupňů bylo potřeba počítat s delší dobou vysychání a tvrdnutí stavebních hmot.“

Rekonstrukci tanků mělo na starosti několik českých firem. Stavební část společnost Koprim-JJ z Prahy ve spolupráci s Ing. arch. Tomášem Remlem. Samotnou renovaci pak firma Stachema z Kolína a CorroTech z Mostu, která všechny vybourané tanky musela uvnitř důkladně zbavit starých barev a následně opatřit novým speciálním nátěrem. Došlo i na repase samotných dvířek a hradícího zařízení. Bourací a rekonstrukční práce počaly koncem roku 2019, kdy o té doby obyvatelé Benešova měli možnost častěji vídat tanky na velkých tahačích, které putovaly z pivovaru právě do Mostu.  Renovace ležáckých tanků pivovar vyšly celkem na 3,5 mil. korun.

První pivo, které půjde do nových ležáckých tanků, bude světlá jedenáctka Max a dvanáctka Premium. Veřejnost je pak může poprvé ochutnat začátkem října“, říká Dařílek. Nově zrekonstruované tanky budou prvně veřejně přístupné již tuto sobotu v rámci komentovaných prohlídek Pivovarských slavností.

Pivní novinky

Od poloviny letošního března je v prodeji spodně kvašená čtrnáctka speciál Pěkný číslo, která vznikla ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským (VÚPS) a Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy. Pivovar jí nabízí v KEG sudech, půllitrových a třetinkových lahvích.

Druhou novinkou je Řezaný ležák 11 % v půllitrové láhvi. Nápad se zavedením řezaného piva vznikl na popud zákazníků benešovského pivovaru. Jedenáctka leží až 90 dní v ležáckých tancích, má obsah alkoholu 4,7 % obj. a vzniká smícháním světlého a tmavého piva v konečné fázi výroby. Jak pivovar uvádí v rodném listě piva, řezaná 11 % je chuťově vyvážená, má granátovou barvu, plné sladové aroma s karamelovou příchutí a chmelovou hořkostí. Kromě vybraných restaurací a obchodů řezanou jedenáctku můžete ochutnat 4. září na Pivovarských slavnostech.

Co dodat, zajděte si na jedno a zjistěte, jak chutná chlouba a kumšt zkušených hospodských.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist