Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Bernard dodá minipivovarům zdarma i slad

30. duben 2020  České nápoje   komentáře (0)  802 x

Rodinný pivovar Bernard od tohoto týdne dává minipivovarům kvasnice. Po neděli nabídne zdarma i další surovinu nezbytnou pro výrobu piva – slad. Těmito kroky humpolecký pivovar podporuje malovýrobce, na které tvrdě dopadla opatření proti šíření koronaviru.

Bernard dodá minipivovarům zdarma i sladBernard dodá minipivovarům zdarma i slad

Pro každého zájemce bude připraveno 50 kg humnového Českého sladu ve Sladovně Bernard v Rajhradě u Brna. Slad se zde vyrábí tradičním humnovým způsobem, nejlepším pro výrobu typického českého ležáku. O podporu se mohou přihlásit minipivovary s ročním výstavem do 10 tisíc hektolitrů piva do konce května.

Reakce minipivovarů na dodávky kvasnic zdarma nás inspirovaly k další pomoci. Tento obor je současnou situací opravdu tvrdě prověřován. Dokud budeme mít suroviny k dispozici, rádi se o ně podělíme,“ avizuje generální ředitel pivovaru Josef Vávra. „Příjemci si mohou vyzkoušet suroviny, které používá pivovar Bernard.

Zájemci o slad či kvasnice najdou podrobnější informace na webu www.bernard.cz v sekci Novinky.

Minulý týden nabídl Rodinný pivovar Bernard kvasnice zdarma svým dlouhodobým odběratelům. Nově podává pomocnou ruku i ostatním. „Ozývají se další minipivovary. I zde platí, že dokud budeme mít dostatečné množství kvasnic, zájemce podpoříme,“ ujišťuje Josef Vávra.

Minipivovary oživují trh

Minipivovarů bylo v ČR ke konci roku 2019 na pět stovek. Asi pětina z nich odebírá z humpoleckého pivovaru kvasnice, několik desítek používá slad z Rajhradu. Pivovar podporuje malovýrobce dlouhodobě. Spolumajitel firmy Stanislav Bernard v roce 1995 prosadil diferencovanou spotřební daň, která pomohla malým a středním průmyslovým pivovarům, následoval ale také boom minipivovarů.

Nebýt této změny, měli bychom tu dnes jen několik obřích pivovarů. Dnes je trh opravdu pestrý, v každém regionu nebo městě je nabídka jiná. Minipivovary jsou pro velké výrobce konkurencí, nutí je k lepší péči o zákazníky a kvalitu piva,“ říká Stanislav Bernard.

Před několika lety nabídnul humpolecký pivovar dodávky kvasnic minipivovarům poté, kdy je z obavy z konkurence odvrhl jeden z pivovarských gigantů. „Věříme, že naše podpora pomůže minipivovarům úspěšně nastartovat novou sezónu,“ přeje provozovatelům Stanislav Bernard.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist