Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Bernard pivovarem roku 2021

5. listopad 2021  České nápoje   komentáře (0)  433 x

Rodinný pivovar Bernard je pivovarem roku 2021. Žádný jiný pivovar v třicetileté historii soutěže Sdružení přátel piva tento titul tolikrát nezískal, cena do Humpolce putuje už popáté, předchozí ocenění jsou z roku 2011, 2014, 2018 a 2019.

Bernard pivovarem roku 2021Bernard pivovarem roku 2021

K tomu si může pivovar přičíst ještě tři první místa pro svoje piva – Kvasnicová desítka zvítězila v kategorii výčepních piv, mezi světlými ležáky je nejlepší Jedenáctka a Černý ležák s jemnými kvasnicemi je vítězem kategorie tmavých a polotmavých ležáků.

Kdybychom zaznamenali jeden dobrý výsledek na jedné soutěži, mohla by to být šťastná náhoda. Ale letos naše piva získala ocenění bezpočet, a to z mnoha soutěží včetně těch světově nejprestižnějších. Je to zadostiučinění za naši trvalou snahu dělat piva co nejchutnější a nejpitelnější a samozřejmě závazek tuto kvalitu držet a zvyšovat. Pátý titul Pivovar roku je hezký dárek k našim pivovarským třicetinám,“ vyjádřil spokojenost nad letošní kolekcí cen vrchní sládek a generální ředitel pivovaru Josef Vávra.

Poprvé v historii soutěže získaly nejvíce hlasů piva z jednoho jediného pivovaru (Rodinného pivovaru Bernard). Dalším úspěchem je historicky nejvyšší počet hlasů v anketní části soutěže, a to pro svrchně kvašené pivo Bernard IPA – 441 hlasů. V anketní části hlasovalo 935 členů Sdružení přátel piva pro různých 238 značek piva.

Soutěž Pivo roku Sdružení přátel piva je jediná spotřebitelská celorepubliková anketa a jde zároveň o nejstarší „novodobou“ pivovarskou soutěž v ČR vůbec. Unikátní je systém hodnocení, který kombinuje anketní i degustační část, kdy piva s nejvyšším počtem získaných hlasů v rámci ankety postupují do anonymní degustace, ze které vyjde konečné pořadí na prvních místech.

Slavnostní předání cen za účasti pivovarských osobností, zahraničních hostů a médií proběhlo ve čtvrtek 4. listopadu 2021 ve velkém sále pivovaru Beránek ve Stěžerech.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist