Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Bernard úspěšný na Pivexu

3. duben 2024  České nápoje   komentáře (0)  270 x

Kvasnicový Černý ležák Bernard získal další cenu. Porotci prestižní české soutěže PIVEX 2024 vyhodnotili kvasnicový Černý ležák Bernard jako nejlepší v kategorii tmavých piv. ZLATÝ POHÁR PIVEX 2024 je už 109. oceněním, které toto výjimečné pivo z produkce Rodinného pivovaru Bernard získalo na soutěžích doma i ve světě.

Bernard úspěšný na PivexuBernard úspěšný na Pivexu

„Má výraznou plnou chuť, ale není sladké, jak se od tmavého piva očekává. Na pivním trhu je zcela ojedinělé. Vaříme ho podle původní receptury z roku 1997, přesto, nebo možná právě proto, má stále přízeň jak odborníků, tak zákazníků,“ říká vrchní sládek a generální ředitel pivovaru Josef Vávra.

Do Černého ležáku Bernard se přidávají jemné kvasnice, díky nimž pivo sekundárně dokváší přímo v lahvi. Vaří se ze čtyř druhů sladů, má plnou chuť s jemnou hořkostí. Pivovar Bernard k výrobě využívá vlastní zdroje vody, ječný slad ze Sladovny Bernard, další speciální slady nakoupené v České republice a žatecké upravené chmely.

Bronzové kvasnice

Na letošním Pivexu mělo úspěch i další pivo Rodinného pivovaru Bernard, a to světlá Kvasnicová 10°. V kategorii světlých výčepních piv obsadila bronzovou příčku.

Na bedně za čepovaná piva

Zatímco lahvová piva porota posuzovala s předstihem, přímo v den vyhlášení cen probíhala anonymní degustace čepovaných piv. I z této části soutěže, kde se bojuje o titul ZLATÝ SOUDEK PIVEX 2024, mají piva Bernard pěkný „seznam“ ocenění. Druhé a třetí místo v kategorii světlých výčepních piv patří Desítce a Nefiltrované 10, v kategorii ležáků se na druhý nejvyšší stupínek dostala Dvanáctka a úspěch zaznamenal i Bohemian Ale, který skončil v kategorii svrchně kvašených speciálů na třetím místě. Přebrání cen završilo Výroční ocenění pro nejlépe hodnocené a umisťované pivovary v odborných degustacích sudových piv v soutěži Pivex za období 2014 – 2024, kde Rodinný pivovar Bernard obsadil druhé místo.

PIVEX 2024

PIVEX je nejstarší degustační soutěží piva a již přes třicet let ji pivovarští odborníci řadí do pozice nejprestižnějšího a nejvýznamnějšího oborového degustačního hodnocení v České republice. Celkem se letos posuzovalo 88 vzorků piv z českých pivovarů a minipivovarů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist