Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Bitter z Obory vzešel ze spolupráce Budvaru a Obory

16. červen 2021  České nápoje   komentáře (0)  403 x

Budějovický Budvar uvařil ve spolupráci s minipivovarem Obora limitovanou edici piva Bitter z Obory. Pivo anglického typu uvařil létající sládek Budvaru Aleš Dvořák společně se sládkem Martinem Novákem z Obory. Během června se objeví na pípách ve vybraných budvarských hospodách, pivovar Obora ho nabídne i v plechovkách.

Bitter z Obory vzešel ze spolupráce Budvaru a OboryBitter z Obory vzešel ze spolupráce Budvaru a Obory

„Hodně mi u nás v Čechách schází Pale Ale či Bitter anglického typu, tak jsem si chtěl splnit sen a s Martinem se ho rozhodl uvařit. Opravdu po anglicku. Výsledné pivo je krásně pitelné a měkké. Zemité, jako když si dáte Ale v anglickém pubu,“ vysvětluje Aleš Dvořák, proč padla volba zrovna na tento v Čechách neobvyklý pivní styl.

Sládek pivovaru Obora Martin Novák dodává: „Museli jsme u nás v pivovaru upravit varnu pro anglický způsob vaření tzv.maching, při kterém sládek respektuje přírodní principy vaření piva. I to se pozitivně projevilo na výsledné originální chuti.“

Minipivovar Obora z jihočeské vesnice nedaleko Tábora patří mezi českou minipivovarskou špičku. Provozuje ho sládek Martin Novák se svojí rodinou a potrpí si na BIO přístup. Většinu svých ležáků vaří z vlastního ječmene a chmele, které rostou na rodinné farmě za pivovarem.

Národní pivovar Budějovický Budvar s malými pivovary spolupracuje už třetím rokem. Nejen že nabízí jejich piva na pípách ve svých hospodách, ale společně s nimi vaří i unikátní limitované edice piv. Společně s pivovarem Cobolis uvařil Budějovický Budvar například v roce 2019 ležák Společné z Budvaru, který je dnes v portfoliu pivovaru jako Redix. Na podzim téhož roku pak slavnostně narazil sud limitované edice Sedm spolčených, kterou uvařil společně se sládky svých partnerských craftových pivovarů - Antoš, Clock, Nachmelená opice, Permon, Zichovec a Zvíkov. Národní pivovar Budějovický Budvar chce prostřednictvím spolupráce s malými pivovary rozšiřovat konzumentům piva obzory o nové pivní styly a zároveň se podílet na rozvoji českého pivovarnictví.


BITTER Z OBORY

  • ALKOHOL: 4,5 % obj.
  • HOŘKOST (IBU): 32
  • BARVA (EBC): 15
  • SLAD: Crystal Light, Finest Pale Ale Maris Otter
  • CHMEL: Challenger, Pilgrim, Fuggle, East Kent Golding

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist