Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Bitter z Obory vzešel ze spolupráce Budvaru a Obory

16. červen 2021  České nápoje   komentáře (0)  935 x

Budějovický Budvar uvařil ve spolupráci s minipivovarem Obora limitovanou edici piva Bitter z Obory. Pivo anglického typu uvařil létající sládek Budvaru Aleš Dvořák společně se sládkem Martinem Novákem z Obory. Během června se objeví na pípách ve vybraných budvarských hospodách, pivovar Obora ho nabídne i v plechovkách.

Bitter z Obory vzešel ze spolupráce Budvaru a OboryBitter z Obory vzešel ze spolupráce Budvaru a Obory

„Hodně mi u nás v Čechách schází Pale Ale či Bitter anglického typu, tak jsem si chtěl splnit sen a s Martinem se ho rozhodl uvařit. Opravdu po anglicku. Výsledné pivo je krásně pitelné a měkké. Zemité, jako když si dáte Ale v anglickém pubu,“ vysvětluje Aleš Dvořák, proč padla volba zrovna na tento v Čechách neobvyklý pivní styl.

Sládek pivovaru Obora Martin Novák dodává: „Museli jsme u nás v pivovaru upravit varnu pro anglický způsob vaření tzv.maching, při kterém sládek respektuje přírodní principy vaření piva. I to se pozitivně projevilo na výsledné originální chuti.“

Minipivovar Obora z jihočeské vesnice nedaleko Tábora patří mezi českou minipivovarskou špičku. Provozuje ho sládek Martin Novák se svojí rodinou a potrpí si na BIO přístup. Většinu svých ležáků vaří z vlastního ječmene a chmele, které rostou na rodinné farmě za pivovarem.

Národní pivovar Budějovický Budvar s malými pivovary spolupracuje už třetím rokem. Nejen že nabízí jejich piva na pípách ve svých hospodách, ale společně s nimi vaří i unikátní limitované edice piv. Společně s pivovarem Cobolis uvařil Budějovický Budvar například v roce 2019 ležák Společné z Budvaru, který je dnes v portfoliu pivovaru jako Redix. Na podzim téhož roku pak slavnostně narazil sud limitované edice Sedm spolčených, kterou uvařil společně se sládky svých partnerských craftových pivovarů - Antoš, Clock, Nachmelená opice, Permon, Zichovec a Zvíkov. Národní pivovar Budějovický Budvar chce prostřednictvím spolupráce s malými pivovary rozšiřovat konzumentům piva obzory o nové pivní styly a zároveň se podílet na rozvoji českého pivovarnictví.


BITTER Z OBORY

  • ALKOHOL: 4,5 % obj.
  • HOŘKOST (IBU): 32
  • BARVA (EBC): 15
  • SLAD: Crystal Light, Finest Pale Ale Maris Otter
  • CHMEL: Challenger, Pilgrim, Fuggle, East Kent Golding

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist