Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Blíží se Litovelský Otvírák, kde ochutnáte 16 druhů piv

10. srpen 2016  České nápoje   komentáře (0)  2095 x

Jedna z největších pivovarských akcí regionu se chystá na sobotu 13. srpna v areálu Pivovaru Litovel. Milovníci a příznivci oceňovaného litovelského pivovaru budou mít možnost během akce ochutnat dosud největší výběr piv, a to 16 druhů. Kromě piv se nalitovelském Otvíráku na třech scénách postupně představí více než dvacet kapel a interpretů.

PlakátekPlakátek

Kromě oblíbených piv jako jsou Moravan, Kvasničák nebo Dark, se příznivci litovelského piva mohou těšit i na pivní speciály, které nejsou běžně v produkci pivovaru Litovel k mání. „Budeme čepovat tmavý ležák Černý Zázvor, světlý ležák Medový speciál a míchaný nápoj Višňový speciál,“doplňuje Petr Kostelecký, sládek Pivovaru. V 14.00 také proběhne slavnostní narážení soudku za účasti Petra Kosteleckého a emeritního sládka Miroslava Koutka.

Součástí programu je i možnost navštívit komentované exkurze přímo v provozu pivovaru a podívat se tak do míst, kde se hanácké tekuté zlato vaří. „A to již přes 120 let tradičními metodami, tedy vařením na stupňovitost, studeným kvašením a dlouhým zráním,“ dodává sládek, který bude zájemce provázet.

Na své si přijdou rockoví fanoušci i milovníci taneční hudby

Nedílnou součástí litovelského Otvíráku je už po mnoho let bohatý hudební festival. Brány areálu se otevřou v deset hodin velkým rodinným programem, který se bude konat na scéně Nádvoří. Hudební produkci zahájí v jednu hodinu kapela Desmod. „Na Hlavní scéně se lidé mohou těšit například na Desmod, Mňágu a Ždorp, nebo na kapelu Stracené ráj, která zpívá v hanáčtině. Na scéně Nádvoří vystoupí Vojta Kotek se svou kapelou TH!S Praha, známá raperka Sharkass, Jolly Joker a the PBU,“popisuje marketingová ředitelka Pivovaru Litovel Markéta Václavková. Na dopolední rodinný program ještě od 15 hodin naváže pohádka z produkce Divadla Tramtarie. Pomyslným vyvrcholením večera bude ve 22 hodin ohňostroj.

Stejně jako loni se i letos na třetí scéně určené pro mladé publikum představí čeští i zahraniční DJové. Na Youngstagesi mladí letos zatančí například na BassbeatDjs, Peejay nebo největší hvězdu – amerického DJ s přezdívkou Hybris. „Vždycky se během svých vystoupení snažím kombinovat hodně taneční muziky s experimentálnějšími polohami drum and bassu,“ říká o své hudbě producent a DJ Evan Vischi alias Hybris.

Návštěvníci se rozhodně nemusejí bát rozmarů počasí. „V případě velké horka budeme mít stejně k osvěžujícím pivům zchlazení ve formě vodních spršek. A kdyby náhodou hrozil déšť, lidé se budou moci schovat pod velkými stany,“ dodává Markéta Václavková.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist