Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Brněnský Weiss vzorem pro Bernarda

8. duben 2022  České nápoje   komentáře (0)  1081 x

Velikonoční Bílé pivo z Rodinného pivovaru Bernard nese tentokrát brněnskou stopu. Skutečnost, že Petr Hauskrecht je pravým odborníkem na speciály se opět potvrdila. Jeho recepturu Brněnského Weissu, tedy brněnské verze německého pšeničného piva, použil pro vaření své limitované edice vrchní sládek pivovaru Bernard ing. Vávra.

Brněnský Weiss vzorem pro BernardaBrněnský Weiss vzorem pro Bernarda

S novým pivem zatím Bernard počítá jako se sezónním speciálem, ale není vyloučeno, že se dostane i do stálé nabídky. „Pokud bude naše nové pivo chutnat, rádi bychom ho nabízeli také na vánoční trh. A třeba se do budoucna stane trvalou součástí naší produkce, jak v sudech do hospod a restaurací, tak v lahvích do prodejen,“ dodává Josef Vávra.

Bílé pivo, v Německu nazývané weiss, weizen nebo také weiße, je původní název (nejen díky jasně bílé dece, kterou svrchní kvasnice na povrchu kvasné kádě vytvářejí), označující od 16. století piva pšeničná, rošířená tehdy v Bavorsku, ale i v Čechách.

Parní pivovar Hauskrecht uvařil Brněnský Weiss poprvé v roce 2019. Díky jeho vysoké oblibě ho vloni zařadil do stálého celoročního sortimentu. K dostání je nejen v pivovarské prodejně Brewhouse Shopu, ale i ve vybraných stacionárních, ale i on-line maloobchodních jednotkách v Brně.

S Josefem se známe již mnoho let a velice si ho cením jako skvělého sládka. Věřím, že jeho pšenice bude stejně dobrá jako ta naše. Určitě si několik lahví koupím a s kolegy uspořádáme srovnávací degustaci“, uvedl Petr Hauskrecht.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist