Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Budvar loni úspěšný ve výrobě ležáku a v exportu

29. květen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1096 x

Budějovický Budvar loni zvýšil prodej ležáku o 2 % a vystavil tak nejvíce světlého ležáku v historii. Podíl ležáku na celkové výrobě pivovaru se tak zvýšil na téměř 70 % produkce a jeho prodej vzrostl jak na tuzemském trhu, tak v zahraničí.

Budvar loni úspěšný ve výrobě ležáku a v exportuBudvar loni úspěšný ve výrobě ležáku a v exportu

V loňském roce Budějovický Budvar také exportoval rekordní objem piva. Do 76 zemí putovalo celkem 990,5 tis. hektolitrů piva, to je meziročně o 1,5 % více. Pivovar tím potvrdil pozici druhého největšího vývozce českého piva s podílem 21,5 % na celkovém českém exportu. Klíčovým druhem vyváženého piva byl světlý ležák značky Budweiser Budvar, jehož export vzrostl objemově o 2,6 %.

Přes navýšení exportu se celkový výstav piva loni snížil o 4 % na 1,547 mil. hektolitrů. Pivovar v průběhu roku 2017 nedokázal uspokojovat objednávky v plné výši. Kromě omezené výrobní kapacity a přetíženosti linek se na tom podílel i průběžný nedostatek pracovníků. Pokles prodeje v tuzemsku se týkal kategorie výčepních piv. „S ohledem na nedostatek výrobních kapacit jsme loni snížení prodeje v tuzemsku plánovali a očekávali. Zároveň jsme se i v tuzemsku zaměřili na prodej piv s vyšší přidanou hodnotou, tedy ležáků. Na rozšíření výroby usilovně pracujeme - již dva roky je areál pivovaru velkým staveništěm,“ říká Mg. Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

Největší prioritou podniku nyní jsou investice do rozvoje výroby a logistiky. Několik důležitých staveb již bylo ukončeno. Od letošního dubna je ve zkušebním provozu automatizované logistické centrum v hodnotě 750 mil. Kč a v plném proudu je výstavba nového ležáckého sklepa. Rostoucí poptávka po pivu v plechovkách na začátku roku 2018 vedla k výměně plniče plechovkového piva, což umožní na tuto poptávku reagovat prostřednictvím vlastních kapacit. Letos budou zahájeny stavby budovy pro novou stáčírnu lahví a výrobních kapacit pro hlavní kvašení. Poslední etapou rozvojového plánu bude nová varna. Po dokončení všech naplánovaných investic v hodnotě asi 2 mld. Kč se roční výstav pivovaru zvýší o čtvrtinu na 2 mil. hektolitrů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist