Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Budvar zvýšil výstav o 3%

5. únor 2021  České nápoje   komentáře (0)  960 x

Národní pivovar Budějovický Budvar má za sebou i přes komplikace spojené s koronavirovou krizí objemově úspěšný rok. Výstav piva se loni meziročně zvýšil o 51 tisíc hl a dosáhl objemu 1,730 mil. hl. To je nejvyšší výstav v historii pivovaru. V prodaném množství piva rostl národní pivovar jak na exportních trzích, tak na trhu domácím.

Budvar zvýšil výstav o 3%Budvar zvýšil výstav o 3%

Tradičně naše prodeje táhl nárůst našeho exportu na klíčových trzích, zejména pak v Německu, nicméně dobrou zprávou je také více než 2% nárůst objemu našeho prodaného piva na domácím trhu,“ komentuje výsledky ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák.

Na exportních trzích jsme prodali o téměř 3,5 % více celkového objemu piva, než v roce 2019. Jsem rád, že se nám daří naplňovat misi národního pivovaru a i nadále rozvíjet dobré jméno českého piva doma i v zahraničí.,“ dodává Petr Dvořák.

Celkové obchodní výsledky pivovaru za loňský rok samozřejmě negativně ovlivnila celosvětová koronavirová krize. Budějovický Budvar přišel vlivem opatření souvisejících s koronavirem o desítky milionů korun, zejména kvůli zavřeným hospodám a restauracím, ale například i celoročním uzavřením návštěvnického centra pivovaru. Celkové tržby za pivo rostly o 1% oproti předcházejícímu roku, tedy pomaleji než růst objemu. Zde se projevily chybějící tržby za sudové a tankové pivo.

‍Naopak k dobrým prodejním výsledkům přispěly klíčové projekty loňského roku, a to uvedení Budvaru 33 na domácím trhu a změna designu celého obalového portfolia, jak na domácím tak na všech exportních trzích. Budvar 33 – „první hořký ležák z Budvaru“ uvedl pivovar na trh už v roce 2019. Ležák si u zákazníků získal velmi příznivou odezvu a tak na jaře loňského roku pivovar uvedl na trh i jeho balenou verzi.

Také díky uvedení nové lahvové stáčecí linky do provozu na konci roku 2019 jsme byli schopni pružně zareagovat na masivní přesun objemu piva ze sudů do lahví,“ pochvaluje si Petr Dvořák rychlé zhodnocování dlouhodobého investičního rozvoje pivovaru. Kompletní ekonomické výsledky zveřejní Budějovický Budvar po ukončení auditu v závěru prvního pololetí 2021.

‍Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist