Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Červený jelen pořádá školu čepování

29. červen 2021  České nápoje   komentáře (0)  366 x

Existuje škola, do které žáci chodí dobrovolně, rádi a ze které se jim mnohdy ani nechce domů. Najdete ji v klubovně oblíbené pražské restaurace Červený jelen. Školu čepování v podniku, kterému dominuje největší tanková věž na světě, vedou mistři výčepní Martina Navrátilová a Miroslav Nekolný.

Červený jelen pořádá školu čepováníČervený jelen pořádá školu čepování

Naučí vás nejen hbitě načepovat hladinku, šnyt nebo mlíko, ale také jak se o pivo správně starat, co a jak dělat či naopak rozhodně nedělat za pípou a spoustu dalších užitečných dovedností. Nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit, neboť jak známo, štěstí přeje připraveným…

Pravdivost léty prověřeného konstatování ostatně potvrzuje i vzpomínka Miroslava Nekolného na jeho vlastní začátky za pípou: „Ještě jako student hotelové školy jsem byl na brigádě na plese. Měl jsem štěstí, že výčepní ten večer nemohl čepovat a rychle se hledal někdo, kdo se za pípu postaví. Přihlásil jsem se a chopil se toho. Musím přiznat, že jsem se s tím dost pral. Na druhou stranu mě to neuvěřitelně bavilo a motivovalo. A to platí dodnes, i když už od té chvíle uplynulo více než 30 let,“ svěřil se několikanásobný finalista a medailista soutěže Pilsner Urquell Master Bartender v jednom z rozhovorů.

Škola čepování v restauraci Červený jelen je originálním dárkem pro jednotlivce i pro skupiny a dá se také připravit na míru formou teambuildingu. Škola čepování navíc může být zároveň nezapomenutelnou oslavou, kdy se hostitel promění ve výčepního. Klubovna Červeného jelena poskytuje Škole čepování ideální zázemí s náležitou atmosférou. Právě tady, v přízemí, totiž stojí základy unikátní tankové věže s dvanácti pivními tanky pro plzeňské pivo, která se tyčí až do 3. patra restaurace a plně naplněná váží téměř 10 tun!

O restauraci Červený jelen

Restaurace Červený jelen vznikla v roce 2019 podle projektu architekta Stanislava Fialy v prostorech bývalé Anglicko-československé banky navržené českým architektem Josefem Gočárem. Nachází se v pražské Hybernské ulici v barokním Swéerts-Sporckově paláci, jehož původním majitelem byl hrabě Špork, zakladatel českého myslivectví, řádu sv. Huberta a donátor umění. K jeho zálibě v myslivectví odkazuje nejen název restaurace, ale také sochy létajících červených jelenů z dílny českého sochaře Michala Gabriela.

Restaurace Červený jelen propojuje krásnou gočárovskou „modernisticko-funkcionalisticko-kubistickou“ achitekturu, vřelý a pohostinný servis, kvalitní výběr nápojů a moderní pojetí gastronomie založené na citlivém mixu kvalitního grilovaného masa, zeleniny a à la carte jídel od týmu pracujícího pod vedením známého šéfkuchaře Marka Fichtnera.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist