Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Corona začíná nápoje balit do obalů bez plastů

28. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  1752 x

Značka Corona je prvním globálním výrobcem piva, který bude zkoušet obaly, neobsahující vůbec žádné plasty. Pilotní projekt bude zahájen v Mexiku na začátku příštího roku a v následujícím roce se plánují zkoušky nových obalových materiálů také ve Velké Británii.

Corona začíná nápoje balit do obalů bez plastůCorona začíná nápoje balit do obalů bez plastů

Společnost Corona oznámila, že na vybraných trzích v pilotním projektu vyzkouší nové obaly pro balení svých výrobků po šesti kusech, které neobsahují vůbec žádné plasty. Jedná se o důsledek spolupráce značky s projektem Parley for the Oceans, v jehož rámci firmy usilují o používání ekologicky šetrných obalů. Jako Corona, tak Parley se společně snaží chránit světové oceány a pláže před znečištěním plastovými odpadky. Partnerství obou firem bylo zahájeno závazkem ochránit do roku 2020 před znečištěním 100 ostrovů a pokračuje snahou o inovativní přístup k obalovým materiálům, který by změnil stávající praxi. Vzhledem k tomu, že se do oceánů každý rok dostane zhruba 8 miliónů metrických tun plastového odpadu 1, musíme s tímto problémem začít bojovat na několika frontách. Proto společnost Corona začala uplatňovat strategii A.I.R. firmy Parley, která je založena na tom, že se musíme nejen snažit plastům vyhýbat a co nejvíce jich recyklovat, ale současně je nutné i přicházet s novými řešením, která používají jiné materiály.

“Naše oceány jsou v ohrožení. Rychle z nich vysáváme život a ničíme jejich chemii, díky které jsme vlastně tady. Proto se snažíme sázet na ty, kdo spolu s námi chtějí vést cestu ke změně. Na ty, kdo spolu s námi, chtějí tvořit novou budoucnost. Jednou z takových firem je Corona, která se velmi usilovně zapojila do boje proti znečišťování moří plasty a revolučním způsobem mění zaběhnuté obalové materiály za ekologicky šetrné, což nám pomůže cíle v této oblasti splnit. Společně se snažíme plastových obalů navěky zbavit, protože si již nemůžeme dovolit řešit jejich toxické dopady,” řekl Cyrill Gutsch, zakladatel a generální ředitel projektu Parley for the Oceans.

I když značka Corona své výrobky primárně balí do skla a dřevovláknitých desek, viděla příležitost v náhradě častého zdroje plastů - obalů pro plechovky s nápoji balené po 6 kusech, novým materiálem. Nové obaly, které neobsahují žádné platy, a které se nyní testují, jsou vyrobeny z rostlinných biologicky odbouratelných vláken a z kompostovatelných materiálů. V přírodě se tyto obaly rozpadnou na organické látky, které neškodí životnímu prostředí, zatímco stávající plastové obaly se vlivem světla rozkládají na stále menší a menší díly (mikroplasty), pokud nejsou recyklovány. I když většina plastových obalů je recyklována, skutečnost je taková, že většina plastových obalů, které kdy byly vyrobeny, recyklována není 2, což je pro značky jako Corona výzva, hledat řešení, která by nám umožnila, zbavit se plastů úplně. Cesta k tomuto cíli začne v Mexiku, které je domovskou zemí této značky. Zde budou v rámci pilotního projektu tyto bezplastové obaly představeny ve městě Tulum na začátku příštího roku.

“Pláž je důležitou součástí DNA značky Corona a s firmou Parley spolupracujeme na řešení problémů přímo na plážích a pobřeží, kde se platové odpadky skutečně hromadí,” řekl Evan Ellman, ředitel projektu Corona Better World. “Rovněž si uvědomujeme jaký vliv mohou globální značky, jako je Corona, mít na celý průmysl a snažíme se proto podpořit firmu Parley a spolupracovat s ní na nových, trvale udržitelných řešeních v oblasti vývoje nových obalů, které budou úplně bez plastů a doufáme, že se nám podaří vytvořit novou normu, která by nám umožnila se plastů zbavit jednou provždy.”

Od zahájení partnerské spolupráce v roce 2017 provedly firmy Corona a Parley více než 300 akcí v 15 zemích zaměřených na čištění pobřeží od odpadků. Akce se uskutečnili, mimo jiné, na Maledivách, v Palau, Mexiku, Dominikánské republice, Chile, Indonésii, Itálii, Jižní Africe a v Austrálii a zúčastnilo se jich více než 7 tisíc dobrovolníků z více než 200 míst, kteří sebrali více než 3 milióny tun plastového odpadu.

1 https://www.nationalgeographic.com/magazine/2018/06/plastic-planet-waste-pollution-trash-crisis/

2 https://www.economist.com/graphic-detail/2018/03/06/only-9-of-the-worlds-plastic-is-recycled

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist