Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Čtvrtstoletí s Nepomuckými pivními slavnostmi

12. červenec 2017  České nápoje   komentáře (0)  2018 x

V polovině července se uskuteční již 25. ročník oblíbených Nepomuckých pivních slavnosti. Konat se budou jako vždy na náměstí Augustina Němejce, a protože jde o městské slavnosti se vším všudy, vstup bude zcela zdarma.

Čtvrtstoletí s Nepomuckými pivními slavnostmiČtvrtstoletí s Nepomuckými pivními slavnostmi

Minipivovary prožívají v posledních letech skutečný boom, každý rok jich vznikne i několik desítek. V Nepomuku sice zatím stále žádný není, ale třetí sobotu v červenci jich zde budou téměř čtyři desítky - kupříkladu pivovar Lyer z Modravy, Radouš ze Šťáhlav, Modrá Hvězda Dobřany nebo třeba Zhůřák z blízké vesničky Zhůř. „Každý bude moci ochutnat širokou nabídku piv – od těch vařených takřka v domácích podmínkách až po průmyslově vyráběná,“ komentuje pivní sortiment ředitel akce Ladislav Kincl ze spolku Nepal. A návštěvníci budou moci zcela svobodně zhodnotit, kdo ovládá pivovarnické řemeslo nejlíp, protože se opět uskuteční anketa o nejlepší pivo slavností.

O hladové útroby přítomných se postará množství stánků s pochutinami. Pořadatelé se snaží i v tomto ohledu o zajištění co nejpestřejšího sortimentu, takže zde budou k ochutnání např. vuřty na černém pivu, balkánské speciality, hamburgery z hovězího z ekologického chovu, francouzské sýry a klobásky, zvěřinový guláš  nebo tradiční opečené klobásy.

Hudební produkce bude také velice pestrá, na své si přijdou milovníci rockových hitů i veselého ska, chybět nebude samozřejmě dechovka, zazní i dixieland nebo staropražské písničky. „Díky spoluúčasti města bude hudební program odrážet význam jubilejního 25. ročníku, mezi vystupujícími najdeme například Honzu Vyčítala a Greenhorns, revival kultovních AC/DC či kolumbijskou ska-punkovou kapelu Skampida,“ komentuje program místostarosta města Pavel Kroupa.

Akce je přátelská i k rodinám s dětmi. Pro ratolesti bude vyhrazen nealkoholický koutek se skákacím hradem, tvořivou dílnou, zmrzlinou a domácí cukrárnou.  Zkrátka ideální příležitost ochutnat rozmanité pivní chutě, poklábosit se sousedy, známými či zcela neznámými a hlavně strávit pohodové letní odpoledne na nepomuckém rynku!

Nepomucké pivní slavnosti pořádají Nepal, z.s. a město Nepomuk.

Zdroj: Nepomucké noviny 7/2017

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist