Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Desítky pivních speciálů a oslava české hospody, to budou letošní Dny českého piva

21. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  1889 x

V České republice odstartuje pátý ročník Dnů českého piva, který je zasvěcený hospodám a podpoře čepovaného piva. Od 27. září do 1. října si mohou zákazníci a všichni nadšenci zlatavého moku v několika tisících hospodách vychutnat limitovanou várku pivních speciálů. Pivovary a minipivovary je uvařily pouze k příležitosti oslav sv. Václava, mimo jiné patrona sládků a českého piva.

Desítky pivních speciálů a oslava české hospody, to budou letošní Dny českého pivaDesítky pivních speciálů a oslava české hospody, to budou letošní Dny českého piva

Dny českého piva budou oficiálně zahájeny v úterý 26. září přípitkem na Svatováclavské slavnosti a symbolickým naražením sudu vítězného ležáku v degustační soutěži České pivo 2017. Kvalitní suroviny v podobě českého sladu a českého chmele a um českých sládků při vaření pivních speciálů dodávají letošním Dnům českého piva skutečný nádech tradice. „Oproti minulému roku jsme milovníkům piva usnadnili jejich cestu do hospody. Nově budou všechny zapojené restaurace označeny samolepkou, jasně identifikovatelnou, že se jedná o pohostinské zařízení zapojené do pětidenních pivních oslav,“ říká František Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven.  K vyhledání hospody je možné využít i oficiální webové stránky www.dnyceskehopiva.cz, sekce „Kam vyrazit“.

Desítky pivních speciálů

Pivní speciály uvařené k příležitosti oslav Dnů českého piva představí například Heineken, Litovel, Lobkowicz, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, Pardubický pivovar, Plzeňský Prazdroj, Staropramen, Svijany a další pivovary nebo minipivovary. „I když nám v konzumaci českého piva patří světové prvenství, jeho podíl v českých hospodách klesá. Poměr spotřeby on-trade vs. off-trade se loni dostal na 39 ku 61 procentům. Právě tradici tuzemských hospod chceme připomenout prostřednictvím Dnů českého piva,“ vysvětluje Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven.

Milovníci čepovaného piva se mohou těšit například na Svatováclavský kroužkovaný ležák od pivovaru Holba nebo na světlý nefiltrovaný ležák Václav od pivovaru Litovel. Kyjovský pivovar nabídne kromě Svatováclavského ležáku také gastronomickou specialitu kančí pečeni se šípkovou omáčkou a houbovým knedlíkem. Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod nabídne speciál Buřič 13 s přídavkem karamelového sladu. Pivovar Primátor výjimečný světlý ležák Špringl, který je chmelen čerstvě sklizeným, ručně česaným chmelem a je vyráběn dnes již poměrně vzácným způsobem na tři rmuty. Pivovar Svijany uvařil speciální dávku prémiového nepasterizovaného speciálu DUX. Tradiční pivovar v Rakovníku vsadil na řezaný ležák Bakalář Amber. A nezaháleli ani pivovarníci ve Velkém Březně. K svátku svatého Václava připravili speciální pivo Březňák originální Märzen. Příznivci značky Staropramen se mohou těšit na oblíbenou Extra chmelenou dvanáctku.

Příklady aktivit jednotlivých pivovarů
Zúčastněné podniky a pivovary nabídnou kromě pivních speciálů a tradičního českého čepovaného piva také speciální pivní menu, setkání se sládky nebo prohlídky.

Pivovar Staropramen bude v osmi pražských hospodách a jedné v Kladně narážet soudky letošní Extra chmelené smíchovské dvanáctky. Se smíchovskými sládky se bude možné setkat například v restauraci Na Verandách, v Pivnici U Bílého lva nebo ve Vinohradském parlamentu. Ještě před samotným zahájením Dnů českého piva proběhnou v sobotu 23. září prohlídky pivovaru Staropramen, vedené přímo tamními sládky.

Poslední zářijovou sobotu jsou v plánu také zpestřené prohlídky všech pivovarů Plzeňského Prazdroje  - například speciální noční prohlídka pivovaru Velké Popovice, v pivovaru Plzeňský Prazdroj bude možné jen tento den nahlédnout do „podsvětí varny“ – technického zázemí staré varny. Během prohlídky lze navštívit i další autentická místa, kde se před 175 lety zrodilo proslulé pivo Pilsner Urquell a kde jeho příběh dodnes pokračuje. Prohlídky budou možné i v pivovaru Gambrinus či Radegast, do kterého bude vypraven speciální vlak z Ostravy.

Rakovnický pivovar si připravil speciální pivní menu a třetinku Bakaláře Amber k jídlu zdarma.

Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod chystá Svatováclavskou slavnost s Rebelem, která proběhne v areálu pivovaru z technických důvodů o týden dříve, tedy 23. září.

Svijanský pivovar si v rámci Dnů českého piva připravil 2. Svatováclavskou slavnost na zámku Svijany, která se bude konat 28. září.

S minipivovarem Melichárek lze 28. 9. oslavit Den sv. Václava, patrona českého pivovarnictví. Na čepu bude například polotmavý Svatováclavský ležák 12%. Během dne se budou konat exkurze do pivovaru, komentované horeckým sládkem.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist