Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Díky deklaraci získají Velké Popovice od pivovaru 300.000Kč

8. červenec 2020  České nápoje   komentáře (0)  762 x

Velkopopovický pivovar rozšiřuje svoji spolupráci s obcí. Starostka Velkých Popovic Václava Zímová a Pavel Šemík, technický ředitel Plzeňského Prazdroje, v pátek slavnostně podepsali deklaraci o spolupráci na další tři roky, která klade zvýšený důraz na udržitelný rozvoj obce, ochranu životního prostředí, spolupráci při krizových situacích i pořádání kulturních a společenských akcí. Obci rovněž zajistí roční příspěvek od pivovaru na rozvoj infrastruktury ve výši 300 tisíc korun, což je dvojnásobek v porovnání s předchozím obdobím.

Díky deklaraci získají Velké Popovice od pivovaru 300.000KčDíky deklaraci získají Velké Popovice od pivovaru 300.000Kč

Pivovar Kozel spolupracuje s obcí Velké Popovice dlouhodobě. Nová deklarace je pokračováním tohoto úzkého partnerství a určuje priority, na které se obě strany zaměří v průběhu příštích tří let. „Název obce je již více než 140 let neodmyslitelně spojen se značkou oblíbeného a mezinárodně známého piva Velkopopovický Kozel. To se narodilo a vyrostlo ve Velkých Popovicích, z kvalitní vody, surovin a práce místních obyvatel. Podpisem deklarace jsme nalili novou energii do našeho partnerství a ukázali tak společnou vůli k utužení vzájemných vztahů a posílení spolupráce, která povede ke zvelebení Velkopopovicka pro jeho obyvatele i návštěvníky. Deklarace je v souladu se strategickým plánem rozvoje obce, v mezích udržitelného rozvoje a ochrany přírodního bohatství,“ říká starostka Velkých Popovic Václava Zímová.

„Velkopopovický pivovar se vždy snažil být dobrým sousedem v místě, kde vaří pivo. Už baron Ringhoffer pomáhal rozvíjet obec a okolí a my v tom pokračujeme. S obcí jsme se dohodli, že budeme společně vyhledávat a realizovat konkrétní projekty, které se zaměří na ochranu přírodních zdrojů, rozvoj infrastruktury a celkově zajistí zlepšení života v Popovicích. Aby byla spolupráce co nejefektivnější, vznikne pracovní skupinu, která se bude pravidelně scházet, hledat nové náměty spolupráce a vyhodnocovat uskutečněné kroky,“ uvedl technický ředitel Plzeňského Prazdroje Pavel Šemík.

Velkopopovický pivovar kromě přímé podpory a spolupráce pomáhá Popovicím a okolí i prostřednictvím svého každoročního grantového programu Kozel lidem. Letos v něm ve dvou vlnách rozdělí mezi obecně prospěšné projekty celkem 675 tisíc korun. V prvním kole letos na jaře pivovar podpořil čtyři projekty: vysazení aleje Leopoldiny Ringhofferové ve Štiříně, letní kino v Petříkově, oslavu 90. výročí založení sboru SDH Lojovice či projekt ČSOP na výsadbu stromů nad Brtnicí, a to celkovou částkou 175 tisíc korun.

Cílem druhého kola grantového programu, do něhož mohou organizace přihlašovat své nápady až do 17. července, je pomoci znovu nastartovat život v regionu po koronavirové krizi a aktivně podpořit obnovu společenských a sousedských aktivit. Velkopopovický Kozel na tyto prospěšné projekty přispěje celkem půl milionu korun.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist