Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Dnes začíná Prague Beer Week 2016

3. říjen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1937 x

Tak jako Milán, Paříž a konečně i Praha mají svůj každoroční týden módy, Fashion Week, zaslouží si Praha svůj Beer Week - týdenní oslavu craft piva, pivní kultury a české pivní tradice napříč pivovary, pivotékami, restauracemi, bary ... a celou komunitou milovníků dobrého piva.

PlakátekPlakátek

V pondělí 3. října 2016 odstartoval nultý ročník Prague Beer Week a potrvá až do neděle 9.. V průběhu těchto dnů proběhne několik mikroeventů a také oficiální závěrečná akce Grand Finále.

Crème de la Crème Prague

Vyhlášená pražská zmrzlinárna  Crème de la Crème a její majitel a šéfzmrzlinář v jedné osobě Honza Hochsteiger alias pan Zmrzlinka připravují dva zcela nové druhy zmrzliny z piv Cream Porter a Orange IPA od plzeňského Pivovaru Raven. K ochutnání budou v průběhu Prague Beer Week přímo v Crème de la Crème v Husově 12 na Praze 1.

Bonvivant's CTC

Pražský bar Bonvivant's CTC v klidné části Starého Města je koncipován po vzoru starých lokálů jako celodenní instituce - nejen místo na klasický cocktail ve večerních hodinách, ale i oběd s nápadem, desert či káva během odpoledne. Jeho majitel a uznávaný barman se zahraniční praxí, Eduard Ondráček, pro vás společně s pivovarem Two Tales nachystal dva speciální pivní koktejly, které budou během celého Prague Beer Week ve speciální nabídce přímo v baru Bonvivant's CTC.

Velvet Bakery Prague

Denisa a Daniela z Velvet Bakery Prague upečou opravdu luxusní pivní cupcaky z černého piva a piva typu Ale z Rodinného pivovaru Zichovec. Pokud máte rádi netradiční a poctivé dezerty, obě majitelky budou i se svými cupcakovými speciály na Prague Beer Week Grand Finále.

BeerGeek Bar

V BeerGeeku milují craft - řemeslná piva z minipivovarů, pivo pijí každý den, vaří vlastní pivo pod značkou BeerLab a vybírají ta nejlepší piva do svého baru. Na 32 pípách tady mají tu největší nabídku českých i zahraničních řemeslných piv. V průběhu Prague Beer Week jsou v BeerGeek baru nachystány dvě akce – oslava 2. narozenin baru v pondělí 3.10. a Sour Times alias pocta “kyseláčům” ve středu 5.10..

Grand Finále

Veká ofiální závěrečná akce, Prague Beer Week Grand Finále, proběhne 7. a 8. října v pražské Radlické kulturní sportovně (www.kulturnisportovna.cz). Na této dvoudenní degustační akci budou čepována piva z patnácti pečlivě vybraných lokálních, českých ale i zahraničních pivovarů  a to výhradně do pivních degustačních skleniček. Těšit se tak můžete na opravdové pivní delikatesy a možnost ochutnat různé pivní styly za přítomnosti sládků, majitelů pivovarů a dalších odborníků. Grand Finále bude přehlídkou toho nejlepšího a to pro odbornou, ale i laickou veřejnost, kterou spojuje obliba až posedlost dobrým pivem.

Degustační sklenice

Degustační sklenice Teku byla vyvinuta v Itálii v roce 2006 panem Teo Musso, který je vrchním sládkem řemeslného pivovaru Birra Baladin v Turíně, a panem Kuaskem, pivním senzorickým specialistou. Název Teku je jednoduchá zkratka, která je vytvořena z prvních dvou písmen v jejich jménech. K jejich počinu vedl jednoduchý důvod: zlepšit zážitek z pití řemeslného piva. Sklenice jsou vyrobené německou firmou Rastal, která patří k nejlepším výrobcům dekorovaného skla na světě. Jejich tvar je velmi unikátní, křivky skla krásně uvolňují aroma a chuť piva, což je ideální pro degustátory a milovníky řemeslného piva. A to je důvod, proč tato degustační sklenice bude doprovázet Prague Beer Week Grand Finále.

Infobox

www.praguebeerweek.com

Prague Beer Week 2016  - pondělí 3.10. – neděle 9.10

Grand Finále – pátek 7.10. & sobota 8.10.

Spolupracující pivovary: Pivovar Matuška, Pivovar Raven, Zámecký pivovar Frýdlant, Pivovar Clock, Pivovar Zhůřák, Pivo Falkon, Bad Flash, Rodinný pivovar Zichovec, Permon, Remeselný pivovar Hellstork, Yankee&Kraut, Next Level Brewing, Brewdog CZ, Speakeasy Ales & Lagers

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist