Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Dny českého piva v pivovarech i hospodách Plzeňského Prazdroje

24. září 2019  České nápoje   komentáře (0)  1274 x

Plzeňský Prazdroj se zapojí do letošních oslav Dnů českého piva mnoha akcemi ve svých pivovarech i v hospodách. V plzeňském pivovaru jsou připraveny speciálními prohlídky, ve Velkých Popovicích se pak při Klobáskofestu utkají nejlepší výčepní o titul Kozel Mistr výčepní, uskuteční se i dny se sládkem pro hospodské a štamgasty. Pravidelné návštěvníky pivnic, které čepují Gambrinus 11, Velkopopovický Kozel Mistrův Ležák nebo Radegast Ryze Hořkou 12 pak Prazdroj odmění jejich oblíbeným prémiovým pivem.

Dny českého piva v pivovarech i hospodách Plzeňského PrazdrojeDny českého piva v pivovarech i hospodách Plzeňského Prazdroje

„Chceme touto formou poděkovat příznivcům českých ležáků a také podpořit hospody, které se vzorně o pivo starají a nabízejí ho v té nejvyšší kvalitě,“ uvádí Vojtěch Homolka, vrchní obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

Dny českého piva se tradičně konají v týdnu, na který připadají oslavy sv. Václava, jenž je patronem české země i českého piva. Ve všech pivovarech Plzeňského Prazdroje se v těchto dnech uskuteční speciální Dny se sládkem. Ti budou provázet hospodské a jejich štamgasty jednotlivými pivovary, debatovat s nimi o pivu a degustovat vzorky. Dny se sládkem se uskuteční od 24. 9. po čtyři dny po sobě a to postupně v pivovarech Gambrinus, Pilsner Urquell, Radegast a Kozel. „Podobné akce nám pomáhají budovat dlouhodobé vztahy s hospodskými. Zároveň máme příležitost jim poutavou formou a přímo v pivovarech předat všechny potřebné informace o našich pivech a prohloubit tak jejich znalosti, které mohou ještě zlepšit servis hospod směrem k zákazníkům,“ doplňuje Vojtěch Homolka.

V sobotu 28. září pak oslavy Dnů českého piva vyvrcholí Klobáskofestem ve velkopopovickém pivovaru. I zde se uskuteční prohlídky pivovaru včetně degustací ve sklepích a zájemci se budou moci přihlásit do školy čepování. Vůbec poprvé pak lidé uvidí i veřejné finálové klání premiérového ročníku soutěže Kozel Mistr výčepní, a to přímo na dvoře pivovaru. „Chceme co největšímu počtu návštěvníků poutavou formou ukázat, jak důležité je správné čepování piva a zároveň jim představit ty nejlepší výčepní jejich oblíbeného piva v napínavé soutěži,“ doplňuje Radka Zemanová, která má akci na starosti. Své výrobky ve Velkých Popovicích představí regionální výrobci uzenin a návštěvníci budou moci sledovat práci řemeslníků z tradičních řemesel. Do pivovaru pojede speciální vlak Kozel expres, který vyjede z pražského Wilsonova nádraží v 10:20 hodin. Zpět do Prahy pak odjede v 16:30 hodin.

Plzeňský pivovar bude od 27. do 29. září pořádat specializované architektonické procházky. Průvodci při nich návštěvníkům vysvětlí vznik a postupný stavební rozmach pivovaru a jeho jednotlivých částí. „Počet prohlídek je limitovaný, zájemci by se proto měli co nejdříve přihlásit na webu https://www.prazdrojvisit.cz/ uvádí Pavla Mášková z oddělení turismu z Plzeňského Prazdroje.

Zdroj:  Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist