Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Dny českého piva v pivovarech i hospodách Plzeňského Prazdroje

24. září 2019  České nápoje   komentáře (0)  1560 x

Plzeňský Prazdroj se zapojí do letošních oslav Dnů českého piva mnoha akcemi ve svých pivovarech i v hospodách. V plzeňském pivovaru jsou připraveny speciálními prohlídky, ve Velkých Popovicích se pak při Klobáskofestu utkají nejlepší výčepní o titul Kozel Mistr výčepní, uskuteční se i dny se sládkem pro hospodské a štamgasty. Pravidelné návštěvníky pivnic, které čepují Gambrinus 11, Velkopopovický Kozel Mistrův Ležák nebo Radegast Ryze Hořkou 12 pak Prazdroj odmění jejich oblíbeným prémiovým pivem.

Dny českého piva v pivovarech i hospodách Plzeňského PrazdrojeDny českého piva v pivovarech i hospodách Plzeňského Prazdroje

„Chceme touto formou poděkovat příznivcům českých ležáků a také podpořit hospody, které se vzorně o pivo starají a nabízejí ho v té nejvyšší kvalitě,“ uvádí Vojtěch Homolka, vrchní obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

Dny českého piva se tradičně konají v týdnu, na který připadají oslavy sv. Václava, jenž je patronem české země i českého piva. Ve všech pivovarech Plzeňského Prazdroje se v těchto dnech uskuteční speciální Dny se sládkem. Ti budou provázet hospodské a jejich štamgasty jednotlivými pivovary, debatovat s nimi o pivu a degustovat vzorky. Dny se sládkem se uskuteční od 24. 9. po čtyři dny po sobě a to postupně v pivovarech Gambrinus, Pilsner Urquell, Radegast a Kozel. „Podobné akce nám pomáhají budovat dlouhodobé vztahy s hospodskými. Zároveň máme příležitost jim poutavou formou a přímo v pivovarech předat všechny potřebné informace o našich pivech a prohloubit tak jejich znalosti, které mohou ještě zlepšit servis hospod směrem k zákazníkům,“ doplňuje Vojtěch Homolka.

V sobotu 28. září pak oslavy Dnů českého piva vyvrcholí Klobáskofestem ve velkopopovickém pivovaru. I zde se uskuteční prohlídky pivovaru včetně degustací ve sklepích a zájemci se budou moci přihlásit do školy čepování. Vůbec poprvé pak lidé uvidí i veřejné finálové klání premiérového ročníku soutěže Kozel Mistr výčepní, a to přímo na dvoře pivovaru. „Chceme co největšímu počtu návštěvníků poutavou formou ukázat, jak důležité je správné čepování piva a zároveň jim představit ty nejlepší výčepní jejich oblíbeného piva v napínavé soutěži,“ doplňuje Radka Zemanová, která má akci na starosti. Své výrobky ve Velkých Popovicích představí regionální výrobci uzenin a návštěvníci budou moci sledovat práci řemeslníků z tradičních řemesel. Do pivovaru pojede speciální vlak Kozel expres, který vyjede z pražského Wilsonova nádraží v 10:20 hodin. Zpět do Prahy pak odjede v 16:30 hodin.

Plzeňský pivovar bude od 27. do 29. září pořádat specializované architektonické procházky. Průvodci při nich návštěvníkům vysvětlí vznik a postupný stavební rozmach pivovaru a jeho jednotlivých částí. „Počet prohlídek je limitovaný, zájemci by se proto měli co nejdříve přihlásit na webu https://www.prazdrojvisit.cz/,“ uvádí Pavla Mášková z oddělení turismu z Plzeňského Prazdroje.

Zdroj:  Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist