Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Dny českého piva v Prazdroji

24. září 2021  České nápoje   komentáře (0)  555 x

Dny českého piva uctí českou pivovarskou tradici a milovníky zlatavého moku pozvou k oslavám v hospodách, restauracích a pivovarech po celé zemi. K největšímu tuzemskému pivnímu svátku se od 23. do 30. září připojí také Plzeňský Prazdroj. Připraveny jsou speciální prohlídky legendárního pivovaru i Pivovarského muzea v Plzni.

Dny českého piva v PrazdrojiDny českého piva v Prazdroji

V pivovaru Plzeňský Prazdroj se můžete vydat na prohlídky zpestřené vyprávěním pivovarských pověstí.  Seznámíte se s příběhem jedinečného piva, které inspirovalo celý svět, projdete autentická místa pivovaru (včetně samotného srdce pivovaru – historické i současné varny), uvidíte, z jakých surovin se slavný ležák vyrábí. V historických sklepích se dozvíte leccos zajímavého, třeba že dříve šalanda sloužila pivovarské chase na stravování, odpočinek, ale i zábavu. Závěrem nebude chybět rozšířená ochutnávka nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell čepovaného přímo z dubového ležáckého sudu.

Časy prohlídek 23. – 30. 9.: od 11, 13, 15, 16 h. Více informací a prodej vstupenek online na Dny českého piva – Život a pověsti pivovarských sklepů / Prazdroj Visit

Nevšedním zážitkem budou také prohlídky Pivovarského muzea v Plzni s průvodcem ve sladovnickém kroji z 19. století. A protože bez dobrého sladu není možné uvařit dobré pivo, řeč bude mimo jiné i o přípravě sladu v historické sladovně. Sladovník hravou formou představí unikátní expozici muzea a jeho pestrou historii. K dispozici budou pracovní listy se zapeklitými úkoly pro celou rodinu, při jejichž vyplňování se pobavíte a navíc si odnesete domů hezkou vzpomínku a odměnu.

Časy prohlídek: pátek 24. 9. v 17 h, sobota 25. 9. v 11 h a neděle 26. 9. v 11 h. Více informací a prodej vstupenek online na Dny českého piva – Prohlídka muzea se sladovníkem / Prazdroj Visit

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist