Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Dny českého piva v Prazdroji

24. září 2021  České nápoje   komentáře (0)  248 x

Dny českého piva uctí českou pivovarskou tradici a milovníky zlatavého moku pozvou k oslavám v hospodách, restauracích a pivovarech po celé zemi. K největšímu tuzemskému pivnímu svátku se od 23. do 30. září připojí také Plzeňský Prazdroj. Připraveny jsou speciální prohlídky legendárního pivovaru i Pivovarského muzea v Plzni.

Dny českého piva v PrazdrojiDny českého piva v Prazdroji

V pivovaru Plzeňský Prazdroj se můžete vydat na prohlídky zpestřené vyprávěním pivovarských pověstí.  Seznámíte se s příběhem jedinečného piva, které inspirovalo celý svět, projdete autentická místa pivovaru (včetně samotného srdce pivovaru – historické i současné varny), uvidíte, z jakých surovin se slavný ležák vyrábí. V historických sklepích se dozvíte leccos zajímavého, třeba že dříve šalanda sloužila pivovarské chase na stravování, odpočinek, ale i zábavu. Závěrem nebude chybět rozšířená ochutnávka nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell čepovaného přímo z dubového ležáckého sudu.

Časy prohlídek 23. – 30. 9.: od 11, 13, 15, 16 h. Více informací a prodej vstupenek online na Dny českého piva – Život a pověsti pivovarských sklepů / Prazdroj Visit

Nevšedním zážitkem budou také prohlídky Pivovarského muzea v Plzni s průvodcem ve sladovnickém kroji z 19. století. A protože bez dobrého sladu není možné uvařit dobré pivo, řeč bude mimo jiné i o přípravě sladu v historické sladovně. Sladovník hravou formou představí unikátní expozici muzea a jeho pestrou historii. K dispozici budou pracovní listy se zapeklitými úkoly pro celou rodinu, při jejichž vyplňování se pobavíte a navíc si odnesete domů hezkou vzpomínku a odměnu.

Časy prohlídek: pátek 24. 9. v 17 h, sobota 25. 9. v 11 h a neděle 26. 9. v 11 h. Více informací a prodej vstupenek online na Dny českého piva – Prohlídka muzea se sladovníkem / Prazdroj Visit

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist