Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Dny českého piva zvou do hospod

16. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  802 x

Tradiční Dny českého piva proběhnou letos v posledních dvou týdnech v září. Zahájeny byly slavnostním naražením sudu s vítězným ležákem Degustační soutěže České pivo 2022. V průběhu dvou týdnů mají milovníci českého piva možnost ochutnat pivní speciály a navštívit řadu akcí, které pro ně pivovary letos připravily. Nebo můžou jen zajít s přáteli na pivo a podpořit svou oblíbenou hospodu a restauraci.

Do letošního ročníku se prostřednictvím pivních speciálů a dalších aktivit zapojily na tři desítky malých i velkých pivovarů. „Letos slavíme už desáté výročí Dnů českého piva, a proto jsme se rozhodli podpořit nejtradičnější a nejoblíbenější druh českého piva – český ležák. Hosté ale budou moci ochutnat i další druhy piv, které se vyrábí ve stovkách pivovarů a minipivovarů po celé republice,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven.

Pivovary a minipivovary i pro letošní Dny českého piva a oslavu svátku svatého Václava navaří limitované várky pivních speciálů, které budou v příštích dnech připravené na čepech jejich hospod a restaurací.

Co letos například pivovary připravily?

 • Budějovický Budvar oslaví Dny českého piva nefiltrovanou várkou svého ležáku Budvar 33. Lidé si tak budou moci vychutnat hořkou, a přitom uhlazenou chuť, která se v nefiltrované podobě nejvíce blíží zážitku z čerstvě načepovaného piva v ležáckém sklepě.
 • Pivovar Holba nabídne konzumentům Svatováclavský ležák za studena chmelený, který provází plná, vyvážená chuť.
 • V Královském pivovaru Krušovice proběhnou 17.9. Slavnosti piva Krušovice, kde se hosté mohou kromě orosené 12 těšit také na bohatý hudební program, pivní školu a exkurze v pivovaru. Na hospodách se ke Dnům českého piva budou podávat Krušovice nefiltr. V obchodech Tesco mohou lidé vyhrát iPady a vouchery na nákup.
 • Pivovar Litovel uvařil na počest patrona všech pivovarníků sv. Václava pivo Litovel Václav 12%. Tento světlý nefiltrovaný ležák je vařený dle tradiční osvědčené receptury z českého sladu s přídavkem sladu bavorského a karamelového. Na čepu ho budou mít hospody do konce září
 • Pivovary Lobkowicz uvařily ve svém pivovaru Protivín pivo Prácheňská perla. Jde o nejstarší a nejsilnější pivo v regionu s nezaměněnou recepturou a tradicí od roku 1912.
 • Ostravar chystá v rámci Speciálu ze spilky pivo Grifel. Ve vybraných hospodách proběhne slavnostní narážení se sládky.
 • Plzeňský Prazdroj navazuje na svou spolupráci s minipivovary a v zářijové Volbě sládků představí pivo s názvem Vítěz uvařené ve spolupráci s domácím pivovarníkem Martinem Březou. Jde o svrchně kvašené pivo belgického stylu Grisette, které bude na čepu v tisícovce hospod po celé ČR. V pivovarském muzeu v Plzni bude k vidění výstava k výročí 180 let Plzeňského Prazdroje.
 • Náchodský Primátor otevře 28. září svůj pivovar návštěvníkům a po celý den si ho bude možné zdarma prohlédnout. Po exkurzi mohou návštěvníci posedět a občerstvit se třeba podzimní novinkou SINGLE HOP LAGER – čtyřikrát chmelený ležák novou odrůdou FUSION.
 • Pivovar Samson nabídne na svém dvoře 24. 9. nefiltrovaný ležák, grilovaná selata a další tradiční občerstvení k pivu. Pohodovou atmosféru navnadí doprovodný hudební program. Vstup na akci je zdarma.
 • Pivovar Starobrno si k oslavám Dnů českého piva připravil speciál své oblíbené hořké novinky Starobrno Bitr nefiltr.
  Staropramen pořádá 15. září tradiční akci Pod komínem. Na čepu bude nová Staropramen 12 s vylepšenou recepturou. Hosté ochutnají tři speciální várky piva a mohou hlasovat pro nejlepší z nich.
 • Pivovar Svijany nabídne ve vybraných hospodách speciální ležák DUX. Na Zámku Svijany pak proběhnou ve středu 28. září Svatováclavské slavnosti.
 • Tradiční pivovar v Rakovníku osvěží konzumenty limitovanou edicí BAKALÁŘ světlý ležák za studena chmelený čerstvým žateckým chmelem z letošní sklizně. K dispozici bude poslední týden v září.
 • V areálu Velkopopovického pivovaru se v sobotu 24.9. uskuteční tradiční Klobáskofest. Vedle dobrého piva si můžete vychutnat nejrůznější klobásové speciality od regionálních řezníků a uzenářů. Nebude chybět živá hudba, zpestřené prohlídky pivovaru nebo škola čepování. Na vlastní oči se můžete podívat na práci bednářů, kovářů a dalších tradičních řemesel.
 • Pivovar Zubr ke svátku svatého Václava připravil světlý ležák ZUBR Extra hořký 12,5%. Ležák se vyznačuje se vyznačuje silnou intenzivní hořkostí, která vznikla na varně během chmelovaru, kdy byl český chmel dávkován do piva na pětkrát v přesně stanoveném množství a čase. Toto sváteční pivo zraje v ležáckých tancích přesně 65 dní.

Tradice Dnů českého piva byla zahájena v roce 2013 na počest svátku svatého Václava, který je coby český kníže a světec považován za hlavního patrona české země. A protože je zároveň patronem pivovarníků, tak i oslava českého piva každoročně připadá na konec měsíce září, kdy svůj svátek slaví právě Václavové. Knížete Václava uctíval i císař Karel IV., který ho v roce 1375 jmenoval patronem sládků a pivovarníků. Cílem akce je podpořit konzumaci čepovaného piva a zároveň připomenout tradici české pivní kultury a české hospody.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist