Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Dny českého piva zvou do hospod

16. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  265 x

Tradiční Dny českého piva proběhnou letos v posledních dvou týdnech v září. Zahájeny byly slavnostním naražením sudu s vítězným ležákem Degustační soutěže České pivo 2022. V průběhu dvou týdnů mají milovníci českého piva možnost ochutnat pivní speciály a navštívit řadu akcí, které pro ně pivovary letos připravily. Nebo můžou jen zajít s přáteli na pivo a podpořit svou oblíbenou hospodu a restauraci.

Do letošního ročníku se prostřednictvím pivních speciálů a dalších aktivit zapojily na tři desítky malých i velkých pivovarů. „Letos slavíme už desáté výročí Dnů českého piva, a proto jsme se rozhodli podpořit nejtradičnější a nejoblíbenější druh českého piva – český ležák. Hosté ale budou moci ochutnat i další druhy piv, které se vyrábí ve stovkách pivovarů a minipivovarů po celé republice,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven.

Pivovary a minipivovary i pro letošní Dny českého piva a oslavu svátku svatého Václava navaří limitované várky pivních speciálů, které budou v příštích dnech připravené na čepech jejich hospod a restaurací.

Co letos například pivovary připravily?

 • Budějovický Budvar oslaví Dny českého piva nefiltrovanou várkou svého ležáku Budvar 33. Lidé si tak budou moci vychutnat hořkou, a přitom uhlazenou chuť, která se v nefiltrované podobě nejvíce blíží zážitku z čerstvě načepovaného piva v ležáckém sklepě.
 • Pivovar Holba nabídne konzumentům Svatováclavský ležák za studena chmelený, který provází plná, vyvážená chuť.
 • V Královském pivovaru Krušovice proběhnou 17.9. Slavnosti piva Krušovice, kde se hosté mohou kromě orosené 12 těšit také na bohatý hudební program, pivní školu a exkurze v pivovaru. Na hospodách se ke Dnům českého piva budou podávat Krušovice nefiltr. V obchodech Tesco mohou lidé vyhrát iPady a vouchery na nákup.
 • Pivovar Litovel uvařil na počest patrona všech pivovarníků sv. Václava pivo Litovel Václav 12%. Tento světlý nefiltrovaný ležák je vařený dle tradiční osvědčené receptury z českého sladu s přídavkem sladu bavorského a karamelového. Na čepu ho budou mít hospody do konce září
 • Pivovary Lobkowicz uvařily ve svém pivovaru Protivín pivo Prácheňská perla. Jde o nejstarší a nejsilnější pivo v regionu s nezaměněnou recepturou a tradicí od roku 1912.
 • Ostravar chystá v rámci Speciálu ze spilky pivo Grifel. Ve vybraných hospodách proběhne slavnostní narážení se sládky.
 • Plzeňský Prazdroj navazuje na svou spolupráci s minipivovary a v zářijové Volbě sládků představí pivo s názvem Vítěz uvařené ve spolupráci s domácím pivovarníkem Martinem Březou. Jde o svrchně kvašené pivo belgického stylu Grisette, které bude na čepu v tisícovce hospod po celé ČR. V pivovarském muzeu v Plzni bude k vidění výstava k výročí 180 let Plzeňského Prazdroje.
 • Náchodský Primátor otevře 28. září svůj pivovar návštěvníkům a po celý den si ho bude možné zdarma prohlédnout. Po exkurzi mohou návštěvníci posedět a občerstvit se třeba podzimní novinkou SINGLE HOP LAGER – čtyřikrát chmelený ležák novou odrůdou FUSION.
 • Pivovar Samson nabídne na svém dvoře 24. 9. nefiltrovaný ležák, grilovaná selata a další tradiční občerstvení k pivu. Pohodovou atmosféru navnadí doprovodný hudební program. Vstup na akci je zdarma.
 • Pivovar Starobrno si k oslavám Dnů českého piva připravil speciál své oblíbené hořké novinky Starobrno Bitr nefiltr.
  Staropramen pořádá 15. září tradiční akci Pod komínem. Na čepu bude nová Staropramen 12 s vylepšenou recepturou. Hosté ochutnají tři speciální várky piva a mohou hlasovat pro nejlepší z nich.
 • Pivovar Svijany nabídne ve vybraných hospodách speciální ležák DUX. Na Zámku Svijany pak proběhnou ve středu 28. září Svatováclavské slavnosti.
 • Tradiční pivovar v Rakovníku osvěží konzumenty limitovanou edicí BAKALÁŘ světlý ležák za studena chmelený čerstvým žateckým chmelem z letošní sklizně. K dispozici bude poslední týden v září.
 • V areálu Velkopopovického pivovaru se v sobotu 24.9. uskuteční tradiční Klobáskofest. Vedle dobrého piva si můžete vychutnat nejrůznější klobásové speciality od regionálních řezníků a uzenářů. Nebude chybět živá hudba, zpestřené prohlídky pivovaru nebo škola čepování. Na vlastní oči se můžete podívat na práci bednářů, kovářů a dalších tradičních řemesel.
 • Pivovar Zubr ke svátku svatého Václava připravil světlý ležák ZUBR Extra hořký 12,5%. Ležák se vyznačuje se vyznačuje silnou intenzivní hořkostí, která vznikla na varně během chmelovaru, kdy byl český chmel dávkován do piva na pětkrát v přesně stanoveném množství a čase. Toto sváteční pivo zraje v ležáckých tancích přesně 65 dní.

Tradice Dnů českého piva byla zahájena v roce 2013 na počest svátku svatého Václava, který je coby český kníže a světec považován za hlavního patrona české země. A protože je zároveň patronem pivovarníků, tak i oslava českého piva každoročně připadá na konec měsíce září, kdy svůj svátek slaví právě Václavové. Knížete Václava uctíval i císař Karel IV., který ho v roce 1375 jmenoval patronem sládků a pivovarníků. Cílem akce je podpořit konzumaci čepovaného piva a zároveň připomenout tradici české pivní kultury a české hospody.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist