Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Do Pink Boots Collaboration Brew Day 2024 se zapojí pivovary i domovarníci

13. březen 2024  České nápoje   komentáře (0)  397 x

V České republice se 8. března již počtvrté odehraje celosvětová akce Pink Boots Collaboration Brew Day. Ke společnému cíli, tedy uvařit speciální pivo na podporu všech žen, především ale žen či nebinárních osob pracujících v pivovarnictví a v alkoholovém průmyslu obecně, se letos připojuje rekordní počet celkem 15 pivovarů a několik domovarníků.

Do Pink Boots Collaboration Brew Day 2024 se zapojí pivovary i domovarníciDo Pink Boots Collaboration Brew Day 2024 se zapojí pivovary i domovarníci

Oficiální Pink Boots Collaboration Brew Day probíhá 8. března na Mezinárodní den žen, ale pivovary si svou várku mohou uvařit kdykoli během roku. Pivní fanoušci se mohou těšit na širokou škálu pivních stylů od spodně kvašených ležáků po svrchně kvašené speciály. Aktuálně by pod značkou růžových holínek mělo vzniknout kolem 20 piv od pivovarů Zlatá Kráva, Zichovec, Chroust, Trilobit, Antoš, Madcat, Červený Vlk, Kos, Transformátor, Thrills, Genius Noci, Tam Tam, experimentálního pivovaru Plzeňského Prazdroje pod značkou Elektrárna, Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, Městského pivovaru Domažlice a několika domovarníků. Některé pivovary pořádají při této příležitosti společná setkání či akce pro veřejnost. Finální ochutnávka piv se uskuteční na konci dubna tradičně ve spolupráci s americkou ambasádou v Praze.

Pink Boots Collaboration Brew Day v České republice bude letos podruhé probíhat pod záštitou českého spolku Pink Boots, který v roce 2022 založily Karolína Chroustovská, spolumajitelka a sládková pivovaru Chroust, Lenka Straková, sládková experimentálního pivovaru, který vaří piva značky Elektrárna a Barbora Pudivítrová, vedoucí laborantka pivovaru Zichovec. Cílem této profesní organizace je sdružovat české ženy a připomenout si tak jejich roli v pivovarském světě, jehož byly součástí od samého prvopočátku. Část výtěžku z prodeje piv pak může putovat právě na konto lokální organizace na financování nejrůznějších workshopů a vzdělávacích programů.

Zakladatelky českého Pink Boots doufají, že se každým rokem bude přidávat větší množství pivovarů a myšlenka Boots Collaboration Brew Day se tak bude dál šířit. „Každoročně tato růžová vlna piv smete více a více pivovarů, máme nesmírnou radost, že idea podpory, vzdělávání a vyzdvihnutí žen z pivovarského oboru rezonuje jak mezi kolegy a kolegyněmi z branže, tak mezi veřejností,“ říká Karolína Chroustovská.

Iniciativa vznikla v USA v roce 2007, kdy průkopnice řemeslného piva Teri Fahrendorfová chtěla ženy z pivovarského průmyslu podpořit v profesním růstu a vzdělávání skrze sdílení a vzájemnou inspiraci. Založila proto neziskovou organizaci Pink Boots Society a postupně tuto vizi šířila do celého světa. V České republice stála u zrodu celé akce v roce 2021 Lenka Straková. Objednala speciální směs chmele nazvanou Pink Boots Hop Blend a pod hlavičkou americké organizace uvařila pivo pro experimentální pivovar Proud.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist