Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Do Popovic na Klobáskofest

21. září 2020  České nápoje   komentáře (0)  776 x

Zpříjemněte si babí léto sobotním výletem za zábavou, poznáním, delikátními chutěmi a lákavými vůněmi. V malebném pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy se v sobotu 26. září od 10 do 17 hodin koná tradiční Klobáskofest. Přijďte ochutnat klobásky od českých řezníků a uzenářů a užijte si bohatý doprovodný program!

Do Popovic na KlobáskofestDo Popovic na Klobáskofest

Na komentované prohlídky velkopopovického pivovaru se můžete vydat od 10 do 16 hodin každou půlhodinu. Dozvíte se mnoho zajímavého, například se seznámíte s příběhem zakladatelské rodiny Ringhofferů, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo, jak o něj správně pečovat a samozřejmě jej také ochutnáte. Trasu zpestří degustace soutěžních klobásek na historické varně a na závěr vás čeká setkání s maskotem pivovaru – kozlem Oldou. (Vstupenky na prohlídku pivovaru doporučujeme zakoupit předem online na webu.

Celý den zpříjemní hudební doprovod kapel Strunovrat, ŠVEJK-trio a flašinetář, ukázky dobových řemesel, jako je kovářství, keramika či košíkářství, a hlavně poctivé čepované pivo Velkopopovický Kozel. „Navštivte také Kozlí obchůdek, kde si mimo originálních pivních suvenýrů můžete zakoupit čerstvě stočené pivo Velkopopovický Kozel Černý nebo Mistrův ležák v jednolitrových patentních lahvích,“ doporučuje Eva Kršňáková, vedoucí Návštěvnického centra.

V rámci 8. ročníku Klobáskofestu proběhne představení knihy autorů Milana Hlavačky a Pavla Beka – RINGHOFFEROVÉ, RODINA, PODNIKÁNÍ. Publikaci si lze v průběhu akce zakoupit za zvýhodněnou cenu a přímo na místě nechat podepsat autory. Kniha obsahuje životní příběhy členů rodiny Ringhofferů v několika generacích, přibližuje jejich rodinné podnikání v Praze i zdejším regionu, včetně bohaté fotografické dokumentace.

Pokud si chcete výlet na Klobáskofest užít opravdu naplno, vydejte se na něj speciálním vlakem, který vyjíždí v 10.20 z pražského Hlavního nádraží. Do Velkých Popovic přijede kolem půl dvanácté a během dne bude pendlovat mezi zastávkami Strančice a Velké Popovice. Zpět do Prahy vláček vyjede v 16.30 hodin. Jízdní řád a ceník jízdného najdete na webu https://www.kozel.cz/novinky.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist