Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Eurobankovky Pilsner Urquell

7. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  668 x

Letošní 180. výročí uvaření první várky světoznámého ležáku Pilsner Urquell připomíná limitovaná emise Euro Souvenir bankovek s motivem Jubilejní brány – jednoho z nejznámějších symbolů plzeňského pivovaru. Euro Souvenir bankovky jsou cenným sběratelským kouskem. Euro bankovky Pilsner Urquell se začnou prodávat ve čtvrtek 15. září od 10 hodin v Dárkové prodejně Plzeňského Prazdroje v Plzni za cenu 80 Kč. Jde o symbolické datum, protože právě 15. září se před lety začalo s výkopem základů legendárního pivovaru.

Suvenýrové bankovky Pilsner Urquell jsou vyrobeny z 100% bavlněného papíru používaného při výrobě skutečných bankovek. Obsahují také některé ochranné prvky jako pravé bankovky a zároveň jsou zajištěny proti případnému zneužití. Do prodeje jde 14 600 kusů, z nichž každý je unikát označený číslem, rokem vydání i pořadovým číslem série. Hodnota bankovky je 0 Kč. Velmi úspěšný koncept Euro Souvenir bankovek, věnovaný významným kulturním památkám, turistickým destinacím, zajímavým lokalitám či událostem, se v roce 2015 rozběhl ve Francii a postupně se rozšířil i za hranice Evropské unie. Všude vzbuzuje zájem turistů a sběratelů.

Plzeňský Prazdroj 180. výročí uvaření první várky Pilsner Urquell slaví nejen unikátními bankovkami. Kulaté jubileum připomíná také tematická výstava v Pivovarském muzeu v Plzni, speciální kolekce oblečení dostupná v Dárkové prodejně a v e-shopu. Tradicí už je oblíbený Pilsner Fest s atraktivním hudebním programem a speciálními prohlídkami pivovaru, který se koná 7. a 8. října na nádvoří pivovaru.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist