Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Festival minipivovarů v Brně byl úspěšný

5. březen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1781 x

Právě skončil druhý ročník prvního profesionálního pivního festivalu pod střechou, Festival minipivovarů v Brně. Ten se konal v rámci mezinárodního veletrhu Salima 2018 od 1. do 3. března. Účastnilo se ho 50 minipivovarů, z toho 3 byly ze Slovenska

Foto: Jana BěhounkováFoto: Jana Běhounková

„Festival minipivovarů v Brně proběhl velmi úspěšně, každý den se ho zúčastnily stovky lidí, kteří si akci velmi chválili, což nás těší,“ hodnotí akci Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů, který akci pořádá.

Festival měl samostatný vstup, samostatné vstupné i samostatnou otevírací dobu. Návštěvníci měli možnost ochutnat více než 130 druhů piv, jelikož každý pivovar přivezl nejméně 2 druhy piva, které na kohoutech střídaly. Pro návštěvníky tak byl festival jedinečnou příležitostí, aby na jednom místě ochutnali desítky kvalitních vzorků z produkce minipivovarů a nahlédli tak do stále pestřejšího světa malých výrobců piva.

„Akce mě mile překvapila hlavně pestrostí nabízených piv, ale i doplňkového občerstvení. Ocenila jsem možnost ochutnat tradiční piva, ale i pivní speciality,“ hodnotí akci účastnice Katarína. „Ačkoli mi systém s žetony nejdříve připadal nedomyšlený, při samotném placení piva se osvědčil. Člověk nemusel hledat drobné, u stánků se neztrácel s vydáváním peněz,“ doplňuje návštěvník Roman.

Akce se celkem účastnilo 50 minipivovarů, z České republiky byly zastoupeny všechny regiony a 3 pivovary byly ze Slovenska. Letos je totiž sté výročí Československa. Symbolicky se tak každý den čepovalo sto druhů piva.

Festival minipivovarů v Brně má velký potenciál růstu a vytvoření tradice a má ambice stát se největší akcí minipivovarů v České republice,“ dodává Jan Šuráň.

První den akce také proběhla valná hromada Českomoravského svazu minipivovarů, na níž se jeho členové usnesli, že svaz bude vydávat certifikáty, jež bude udílet sládkům za kvalitu. Spotřebitelům to usnadní orientaci v tom, který minipivovar vaří kvalitní pivo.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist