Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Hanušovická Holba přivítala pětitisícího návštěvníka

22. červenec 2016  České nápoje   komentáře (0)  2336 x

Stal se jím 29letý Libor z Olomouce, který do pivovaru přijel s Holbáky Šeráky. Ti letos vítají léto po svém. Sjíždějí se do Holby z celé Moravy, aby sami dohlédli na to jak se rodí to jejich oblíbené. Ryzí pivo z hor a k tomu dobrou zábavu jim tady pivovarníci čepují stejně jako loni až do poloviny srpna.

Holbácká akademieHolbácká akademie

Zapojí vás do Holbácké akademie, můžete si tady slézt svůj Šerák, postavit pivní mrakodrap, bavit se, hodovat a připíjet ryzím pivem. Za získané body pak získáte cenné trofeje a navíc zážitky, které dokumentují originální osobní pohlednice.

Jen v rámci speciální pivní tour „Holba jede“ pivovar navštíví na 700 lidí a kromě nich sem zavítají stovky turistů. Láká je Ryzí pivo z hor a jeho tradiční výroba.  Největší obdiv patří měděným kádím na varně ze 30. let minulého století a otevřené spilce, kde pivo kvasí v otevřených kádích, přesně jako kdysi.

Zájem podívat se do pivovaru roste především v létě, kdy sem zavítá až 100 návštěvníků denně. Lákadlem není jen samotný pivovar, ale také jeho muzeum a posezení ve stylové Pivovarské restauraci u fortelně načepované Holby. Zájem poznat tradiční výrobu piva roste a pivovar počítá až s 10 tisíci návštěvníky do konce roku. Exkurze pivovarem trvá necelou hodinu. Začíná se prohlídkou areálu a poté, za dodržení přísných hygienických opatření, následuje návštěva varny, spilky, ležáckého sklepa a taky stáčírny sudů. Většina si nenechá ujít oblíbené degustace, vedené pivovarníky.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist