Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Holba má nové sklo v designu Ronyho Plesla

29. březen 2022  České nápoje   komentáře (0)  396 x

Hanušovický pivovar Holba se může pyšnit novými džbánky, jejichž autorem je Rony Plesl, světová špička v designu skla. Základem dekoru je nakloněné „O“, které je pro logo Holby naprosto typické. Jak prozrazuje umělec, nový džbánek jde proti proudu „českého bucláku“. Je vysoký, má velké ucho a vytváří zajímavé optické efekty.

Holba má nové sklo v designu Ronyho PleslaHolba má nové sklo v designu Ronyho Plesla

Rony Plesl, jeden z nejznámějších českých designérů, vytvořil pro české i zahraniční značky mnoho návrhů, které se následně dočkaly celé řady prestižních ocenění. Přiznává, že výroba džbánků je jedna z nejsložitějších věcí v oblasti lisovaného skla.

„Prvotní nápad na džbánek Holby byl sice rychlý, ale dlouho jsme hledali přesnou proporci. Velice těžká byla pak práce s logem, které je hodně grafické a jeho převedení do plastické podoby není jednoduché,“ vysvětluje Rony Plesl.

Za zcela zásadní umělec považuje vystihnout podstatu značky a oslovit co největší okruh stálých i potencionálních fanoušků. Design značkového skla se totiž nedělá na výstavy a pro odborné poroty, ale především pro co nejpříjemnější každodenní používání.

„Design džbánku jsem mnohokrát konzultoval s nejužším vedením značky. Chtěli jsme, aby se lišil od jiných značek, kde se v poslední době opakuje spíše nižší a baculatý tvar. Holba chce být totiž svá, proto jsme zvolili vyšší džbánek s velkým uchem a výraznou optikou. Základem dekoru není nic jiného než ikonicky nakloněné „O“ v logu Holby. Na džbánku nechybí ani slogan „Ryzí pivo z hor“, který je naprosto geniální. Jejich piva mi chutnají, vždyť taky získala v posledních letech mnoho prestižních cen,“ upřesňuje designér Rony Plesl.

Spolupráci s předním českým designérem v Holbě považují za krok správným směrem. Exkluzivní džbánky totiž skvěle doplňují jejich oceňované pivo zrozené v přírodě.

„Věděli jsme, že unikátní pivo si zaslouží vlastní unikátní sklo. Proto jsme oslovili toho nejlepšího - Ronyho Plesla. Spolupráce začala již v lednu 2020 a vinou pandemie se protáhla téměř na 2 roky. Exkluzivní džbánek Holba splňuje vše, v co jsme doufali. Je jedinečný, má perfektní optiku, velmi příjemně se drží, skvěle se do něj čepuje a ještě lépe se z něj pije,“ doplňuje Ing. Ondřej Hnila, brand manager značky Holba.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist