Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Holba má nové sklo v designu Ronyho Plesla

29. březen 2022  České nápoje   komentáře (0)  725 x

Hanušovický pivovar Holba se může pyšnit novými džbánky, jejichž autorem je Rony Plesl, světová špička v designu skla. Základem dekoru je nakloněné „O“, které je pro logo Holby naprosto typické. Jak prozrazuje umělec, nový džbánek jde proti proudu „českého bucláku“. Je vysoký, má velké ucho a vytváří zajímavé optické efekty.

Holba má nové sklo v designu Ronyho PleslaHolba má nové sklo v designu Ronyho Plesla

Rony Plesl, jeden z nejznámějších českých designérů, vytvořil pro české i zahraniční značky mnoho návrhů, které se následně dočkaly celé řady prestižních ocenění. Přiznává, že výroba džbánků je jedna z nejsložitějších věcí v oblasti lisovaného skla.

„Prvotní nápad na džbánek Holby byl sice rychlý, ale dlouho jsme hledali přesnou proporci. Velice těžká byla pak práce s logem, které je hodně grafické a jeho převedení do plastické podoby není jednoduché,“ vysvětluje Rony Plesl.

Za zcela zásadní umělec považuje vystihnout podstatu značky a oslovit co největší okruh stálých i potencionálních fanoušků. Design značkového skla se totiž nedělá na výstavy a pro odborné poroty, ale především pro co nejpříjemnější každodenní používání.

„Design džbánku jsem mnohokrát konzultoval s nejužším vedením značky. Chtěli jsme, aby se lišil od jiných značek, kde se v poslední době opakuje spíše nižší a baculatý tvar. Holba chce být totiž svá, proto jsme zvolili vyšší džbánek s velkým uchem a výraznou optikou. Základem dekoru není nic jiného než ikonicky nakloněné „O“ v logu Holby. Na džbánku nechybí ani slogan „Ryzí pivo z hor“, který je naprosto geniální. Jejich piva mi chutnají, vždyť taky získala v posledních letech mnoho prestižních cen,“ upřesňuje designér Rony Plesl.

Spolupráci s předním českým designérem v Holbě považují za krok správným směrem. Exkluzivní džbánky totiž skvěle doplňují jejich oceňované pivo zrozené v přírodě.

„Věděli jsme, že unikátní pivo si zaslouží vlastní unikátní sklo. Proto jsme oslovili toho nejlepšího - Ronyho Plesla. Spolupráce začala již v lednu 2020 a vinou pandemie se protáhla téměř na 2 roky. Exkluzivní džbánek Holba splňuje vše, v co jsme doufali. Je jedinečný, má perfektní optiku, velmi příjemně se drží, skvěle se do něj čepuje a ještě lépe se z něj pije,“ doplňuje Ing. Ondřej Hnila, brand manager značky Holba.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist