Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Holba Šerák je vítězem největší degustační soutěže u nás

7. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  2353 x

Rádi si zajdete na pivo a chcete si dát to nejlepší? Pak můžete spolehlivě vsadit na Holbu Šerák. Šerák dokázal obhájit loňské vítězství a stal se nejlepším pivem v republice. Odborní degustátoři ho pasovali na Pivo české republiky na Slavnostech piva v Českých Budějovicích.

Pivo HolbaPivo Holba

Holba opět potvrdila svoji jedinečnost. Bodovala v 5 kategoriích a odvezla si 5 medailí. Šerák Speciál 13,51 zvítězil mezi speciály a světlý výčepní Šerák získal stříbrnou medaili. Svoji pozici mezi favority obhájila také Holba Kvasničák a polotmavá Holba, obě  piva si ze soutěže odvezli cenné stříbro. Ochucená Holba Brusinka s mátou získala bronzovou medaili. „Na dosažený úspěch jsme hrdí. Je potvrzením osobitosti a prvotřídní kvality našeho piva a výsledkem našeho neutuchajícího snažení vařit tradiční pivo, které konzumentům chutná. A to, co je pro nás cennější než medaile, je jejich spokojenost,“ říká ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka.

Holba se prosadila především svoji vyladěnou chutí a celkovou charakteristikou. Degustátory přesvědčil výborný říz, příjemně doznívající hořkost, stálost pěny i vysoká pitelnost. Tedy vlastnosti, které dělají z pití piva degustační zážitek. Holbě je přináší nejen tradiční receptura, ale i vybrané suroviny. Jako jeden z mála pivovarů v Hanušovicích  vaří pivo z vlastní vody z horských pramenů. Čerpá se  přímo v areálu pivovaru a za povšimnutí stojí i další suroviny chmel a slad. Do Holby totiž míří prvotřídní chmel z vyhlášené oblasti Tršicka a slad z nejstarší sladovny u nás. Sladovna v Zábřehu vyrábí slad ze světově proslulých hanáckých ječmenů. Ten si pečlivě hlídá ve spolupráci se zemědělci po celou dobu jejich růstu, aby si nakonec zvolili to nejlepší. Vlastní má pivovar i pivovarské kvasnice, které si kultivuje z ověřeného vlastního  kmene.

Ve 20. ročníku Slavností piva se utkalo celkem 339 piv z  65 pivovarů. Rekordní byl nejen počet soutěžních piv, ale také počet těch, kteří je hodnotili. Své chuťové pohárky tady  ladily desítky degustátorů, kteří pečlivě hodnotili soutěžní  piva v příslušných kategoriích.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist