Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Holba Šerák je vítězem největší degustační soutěže u nás

7. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  3244 x

Rádi si zajdete na pivo a chcete si dát to nejlepší? Pak můžete spolehlivě vsadit na Holbu Šerák. Šerák dokázal obhájit loňské vítězství a stal se nejlepším pivem v republice. Odborní degustátoři ho pasovali na Pivo české republiky na Slavnostech piva v Českých Budějovicích.

Pivo HolbaPivo Holba

Holba opět potvrdila svoji jedinečnost. Bodovala v 5 kategoriích a odvezla si 5 medailí. Šerák Speciál 13,51 zvítězil mezi speciály a světlý výčepní Šerák získal stříbrnou medaili. Svoji pozici mezi favority obhájila také Holba Kvasničák a polotmavá Holba, obě  piva si ze soutěže odvezli cenné stříbro. Ochucená Holba Brusinka s mátou získala bronzovou medaili. „Na dosažený úspěch jsme hrdí. Je potvrzením osobitosti a prvotřídní kvality našeho piva a výsledkem našeho neutuchajícího snažení vařit tradiční pivo, které konzumentům chutná. A to, co je pro nás cennější než medaile, je jejich spokojenost,“ říká ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka.

Holba se prosadila především svoji vyladěnou chutí a celkovou charakteristikou. Degustátory přesvědčil výborný říz, příjemně doznívající hořkost, stálost pěny i vysoká pitelnost. Tedy vlastnosti, které dělají z pití piva degustační zážitek. Holbě je přináší nejen tradiční receptura, ale i vybrané suroviny. Jako jeden z mála pivovarů v Hanušovicích  vaří pivo z vlastní vody z horských pramenů. Čerpá se  přímo v areálu pivovaru a za povšimnutí stojí i další suroviny chmel a slad. Do Holby totiž míří prvotřídní chmel z vyhlášené oblasti Tršicka a slad z nejstarší sladovny u nás. Sladovna v Zábřehu vyrábí slad ze světově proslulých hanáckých ječmenů. Ten si pečlivě hlídá ve spolupráci se zemědělci po celou dobu jejich růstu, aby si nakonec zvolili to nejlepší. Vlastní má pivovar i pivovarské kvasnice, které si kultivuje z ověřeného vlastního  kmene.

Ve 20. ročníku Slavností piva se utkalo celkem 339 piv z  65 pivovarů. Rekordní byl nejen počet soutěžních piv, ale také počet těch, kteří je hodnotili. Své chuťové pohárky tady  ladily desítky degustátorů, kteří pečlivě hodnotili soutěžní  piva v příslušných kategoriích.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist