Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

I letos bude uctěna památka Victora Cibicha

13. březen 2017  České nápoje   komentáře (0)  2188 x

Na tvář velkobřezenských piv Victora Cibicha se nezapomíná – proto i letos pokračuje pěkná tradice uctění jeho památky, která se uskuteční už podvanácté v řadě. V sobotu 18. března si pivovarníci z Velkého Března, členové Sdružení přátel piva a další milovníci pěnivého moku přijdou zavzpomínat na hřbitov do Valtířova. U hrobu se účastníci sejdou kolem 11. hodiny dopoledne. Po pietním aktu se všichni vydají do pivovaru ve Velkém Březně, kde společně posedí nad oblíbeným pivem pana Cibicha.

I letos bude uctěna památka Victora CibichaI letos bude uctěna památka Victora Cibicha

Akci „V březnu na Březňáka“ i letos organizuje Sdružení přátel piva. „Jako každý rok i letos panu Cibichovi na hrob položíme nejen věnec, ale i nezbytný doutníček, který k němu patří stejně neodmyslitelně jako pivo Březňák. Až někdejšímu váženému přednostovi stanice vzdáme čest a poděkujeme mu za skvělé pivo, samozřejmě posedíme v pivovaru a povíme si, co se za rok stalo nového,“ uvedl člen Pivního sněmu ze Sdružení přátel piva Zdeněk Šťastný. Na hřbitově podle něj každoročně nechybí současný vrchní sládek a ředitel pivovaru Michal Rouč, emeritní sládková paní Jana Rostová a další zaměstnanci pivovaru. Po pietním aktu na hřbitově se všichni rádi společnou procházkou vydají do pivovaru ve Velkém Březně, kde absolvují exkurzi a popovídají si u piva.

Organizátor akce, Sdružení přátel piva, se zaměřuje na tradice spojené s českým pivem a pořádá osvětové akce o pivu a pivovarnictví. Každoročně vyhlašuje a oceňuje nejlepší piva, pivovar, pivovarskou osobnost, hospodu a uděluje i další ocenění. Více informací o činnosti zmíněného sdružení, které mimo jiné informuje i o zodpovědné konzumaci alkoholu, najdou zájemci na webových stránkách www.pratelepiva.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist