Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

I letos bude uctěna památka Victora Cibicha

13. březen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1507 x

Na tvář velkobřezenských piv Victora Cibicha se nezapomíná – proto i letos pokračuje pěkná tradice uctění jeho památky, která se uskuteční už podvanácté v řadě. V sobotu 18. března si pivovarníci z Velkého Března, členové Sdružení přátel piva a další milovníci pěnivého moku přijdou zavzpomínat na hřbitov do Valtířova. U hrobu se účastníci sejdou kolem 11. hodiny dopoledne. Po pietním aktu se všichni vydají do pivovaru ve Velkém Březně, kde společně posedí nad oblíbeným pivem pana Cibicha.

I letos bude uctěna památka Victora CibichaI letos bude uctěna památka Victora Cibicha

Akci „V březnu na Březňáka“ i letos organizuje Sdružení přátel piva. „Jako každý rok i letos panu Cibichovi na hrob položíme nejen věnec, ale i nezbytný doutníček, který k němu patří stejně neodmyslitelně jako pivo Březňák. Až někdejšímu váženému přednostovi stanice vzdáme čest a poděkujeme mu za skvělé pivo, samozřejmě posedíme v pivovaru a povíme si, co se za rok stalo nového,“ uvedl člen Pivního sněmu ze Sdružení přátel piva Zdeněk Šťastný. Na hřbitově podle něj každoročně nechybí současný vrchní sládek a ředitel pivovaru Michal Rouč, emeritní sládková paní Jana Rostová a další zaměstnanci pivovaru. Po pietním aktu na hřbitově se všichni rádi společnou procházkou vydají do pivovaru ve Velkém Březně, kde absolvují exkurzi a popovídají si u piva.

Organizátor akce, Sdružení přátel piva, se zaměřuje na tradice spojené s českým pivem a pořádá osvětové akce o pivu a pivovarnictví. Každoročně vyhlašuje a oceňuje nejlepší piva, pivovar, pivovarskou osobnost, hospodu a uděluje i další ocenění. Více informací o činnosti zmíněného sdružení, které mimo jiné informuje i o zodpovědné konzumaci alkoholu, najdou zájemci na webových stránkách www.pratelepiva.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist