Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Jaké pivo Litovel k jídlu?

31. leden 2018  České nápoje   komentáře (0)  1590 x

Jaký druh piva nejvíce pohladí vaše chuťové buňky, pokud si dáváte například guláš, rybu nebo palačinky s čokoládou? Každé se hodí k něčemu jinému, s naším doporučením na snoubení piva s jídlem zaručeně nesáhnete vedle.

Varna pivovaru LitovelVarna pivovaru Litovel

Skvělé jídlo je na stole, hladovým strávníkům se už sbíhají sliny – to je ten správný čas otevřít si lahev dobrého piva. Ale kterou a k čemu? „Výběr je pro milovníky chmelového moku stále větší a správně zvolené pivo může jen podpořit chuť toho kterého pokrmu,“ říká sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký a doplňuje: „Typický český guláš si například žádá světlé pivo s výrazným řízem. Lahodná žebírka nebo poctivý kus hovězího zase skvěle podpoří nefiltrované pivo typu ALE velmi silné hořkosti a se svěžím citrusovým aroma.“ Klasická svíčková se šesti podle něj ještě lépe vynikne, když k ní popíjíte polotmavé pivo sametové chuti. Pořádná pečínka pak bude mnohem kvalitnějším chuťovým zážitkem v kombinaci s hořkým a zároveň řízným světlým pivem.

Výrazné pivo si dejte k rybám a lehkým jídlům

K lehkým pokrmům se hodí výraznější chutě, například těstoviny s rajčatovou omáčkou či pizzu je záhodno zapíjet polotmavým nefiltrovaným pivem s příjemným chmelovým aroma. „Například k dietnější rybě ideálně sedí osvěžující pšeničný ležák s aromatickými tóny ovoce a jemnou hořkostí. Naopak vánoční kapřík a další tučné ryby si zaslouží něco skutečně výjimečného,“ popisuje sládek hanáckého pivovaru. Vyzkoušet můžete například nefiltrovaný ležák s plnou chutí a lehkými tóny karamelu.

Poznejte nepoznané: Dezerty a pivo

Dávat si k sladkostem pivo? Není to zvláštní? Vyzkoušejte a zažijete něco výjimečného. I takové české klasiky, kterými jsou jablečný štrúdl nebo povidlové buchty, se změní v neobvyklou delikatesu, pokud k nim budete pít ochucené pivo s vyrovnaným mixem hořkosti s osvěžující mi tóny exotického ovoce, které parádně podpoří sladkou chuť. Palačinky s čokoládou si naopak užijete s hutnější chutí sladších tónů karamelu tmavého piva, kombinovanou s příjemnou hořkostí.

Kapr a jiné tučné ryby: Litovel Václav

Kapříka nejen k štědrovečerní večeři skvěle doplní světlý nefiltrovaný ležák Václav díky své plné chuti s velmi lehkými tóny karamelu.

Těstoviny s rajčatovou omáčkou, pizza: Litovel Gustav

Lehké italské jídlo je záhodno zapíjet polotmavým nefiltrovaným speciálem Gustav s příjemným chmelovým aroma.

Žebra, hovězí maso: Litovel Ale

Chuť lahodných žebírek nebo poctivého kusu hovězího skvěle podpoří nefiltrované pivo velmi silné hořkosti se svěžím citrusovým aroma.

Jablečný štrúdl, povidlové buchty: Litovel Černý citron

K tradičním českým dezertům se úžasně hodí vyrovnaný mix hořkosti tmavého litovelského ležáku s osvěžující chutí citronu.

Palačinky s čokoládou: Litovel Dark

Smyslnou chuť čokolády na palačinkách podtrhnou sladší tóny karamelu tmavého piva Litovel Dark, kombinované s charakteristickou hořkostí.

Guláš: Litovel Premium

Typický český gulášek si žádá světlé pivo s pořádným řízem. Světlý ležák Litovel Premium je se svou plnou chutí a zlatou barvou ideální volba.

Svíčková: Litovel Maestro

Pokud si v restauraci dáte klasickou svíčkovou se šesti, není nic lepšího než popíjet k ní originální polotmavý Litovel Maestro sametové chuti.

Pečené maso: Litovel Moravan

Pečínka bude ještě lepším chuťovým zážitkem v kombinaci s tradičním lahodně hořkým a řízným Moravanem.

Lehké pokrmy s rybou: Litovel Pšeničný ležák

K lehké rybce se ideálně hodí osvěžující pivo s příjemnými aromatickými tóny exotických koření i ovoce a jemnou hořkostí. Sáhněte po Pšeničném ležáku Litovel.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist