Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Již tento víkend se vydejte na 21. ročník Slavností piva na českobudějovické výstaviště

31. květen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1992 x

Dvoudenní open-air hudební a pivní slavnosti proběhnou na českobudějovickém Výstavišti 2. a 3. června 2017. Desítky českých i moravských pivovarů i minipivovarů nabídnou svá klasická piva i pivní speciály, na čepu se bude v pátek i sobotu prezentovat 30 pivovarů (přihlášení k 29. 5. 2017), v rámci doprovodného programu vystoupí postupně na jednom hudebním pódiu po oba dva dny 7 kapel různých žánrů.

Již tento víkend se vydejte na 21. ročník Slavností piva na českobudějovické výstavištěJiž tento víkend se vydejte na 21. ročník Slavností piva na českobudějovické výstaviště

V rámci Slavností piva proběhne tradiční degustační soutěž "Pivo České republiky 2017". Letos bude v degustaci 361 soutěžních vzorků (přihlášeno k 29. 5. 2017), tj. o 20 více než v loňském roce. Pro letošní rok jsme stanovili 21 soutěžních kategorií. Díky velkému zájmu ze strany minipivovarů byla
přidána 1 nová kategorie – Světlé výčepní pivo z minipivovaru.

Hodnocení se koná v kategoriích: Světlé výčepní pivo; Tmavé výčepní pivo; Polotmavé pivo; Světlý ležák; Tmavý ležák; Světlý ležák Premium; Speciální pivo světlé; Speciální pivo tmavé; Nealkoholické pivo; Ochucená piva; Pšeničné pivo; Piva Pale Ale a India Pale Ale; Piva Stout a Porter; Kvasnicové a nefiltrované pivo; Minipivovary – světlý ležák; Minipivovary – tmavý ležák; Minipivovary – světlé speciální pivo; Minipivovary – tmavé speciální pivo; Minipivovary – světlé výčepní pivo; Minipivovary – polotmavé pivo a Cider.

Vítěz získá právo užívat titul "Pivo České republiky 2017". Degustace budou provádět anonymně kvalifikovaní odborníci z pivovarů, studenti odborných škol a pozvaní erudovaní degustátoři. Vyhlášeno bude pouze pořadí finalistů jednotlivých soutěží. Soutěž bude přístupná pouze odborné veřejnosti.

Výherci jednotlivých kategorií se utkají o ocenění „Absolutní vítěz“, kdy budou vyhlášená první tři místa.

Současně se soutěží "Pivo České republiky 2017" proběhne již tradiční soutěž "Novinářské pivo 2017" pod patronací Syndikátu jihočeských novinářů, ve středu 31. 5. 2017 od 16 hodin v pavilonu R2.

Degustační soutěže pořádá Výstaviště České Budějovice a.s. ve spolupráci s firmou REVEL, produkční agenturou Alois Srb Tábor. Garantem soutěží je TÜV SÜD Czech s.r.o.– inspekční orgán.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 3. června 2017 v 11 hodin v Pivovarské zahradě za přítomnosti primátora statutárního města České Budějovice Ing. Jiřího Svobody.

Hudební program

V Pivovarské zahradě jako první odstartuje hudební program v pátek v 15 hodin kapela He band. Jedna z prvních českých reggae kapel hraje převážně reggae a funky. V 17.30 hodin ji vystřídá rocková klasika z Uherského Hradiště, kapela Argema. Páteční program na Slavnostech piva zakončí skupina Sto zvířat. V sobotu zahraje jako první mladá jihočeská rock & roll kapela Kyanid, vystřídá jí další jihočeská rocková kapela Tlustá Berta, v půl páté punk - rockové Zakázaný ovoce a celé Slavnosti piva zakončí populární rocková kapela KEKS. Spolupořadatelem kulturního programu je Agentura 11 PM.

Novinkou letošních Slavností piva je soutěžní Pivní stezka. Pro vítěze je připraven pobyt na 1 noc ve wellness hotelu Victory v Brně, druhou cenou je pobyt na 1 noc s večeří a ochutnávkou v Minipivovaru Kněžínek, který věnovala Jihočeská centrála cestovního ruchu, a třetí výherce dostane poukaz v hodnotě 500 Kč do Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou nebo do Fun Spot Lipno.

V letošním roce přijali záštitu nad touto soutěží ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka, hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská a primátor Statutárního města České Budějovice Ing. Jiří Svoboda.

Praktické informace:

Termín konání výstavy: 2. - 3. 6. 2017; otevírací doba: 2. 6. 2017 / 12:00 - 24:00; 3. 6. 2017/ 10:00 - 24:00; otevřené brány pro vstup do areálu: hlavní od Husovy třídy, hlavní od Tesca a boční od rádia Kiss; vstup se psem: ano/ vodítko, náhubek; vstupné: 50 Kč/den, 70 Kč zvýhodněné vstupné 2denní; parkování: zdarma před hlavní bránou od Husovy třídy

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist