Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Již ve čtvrtek otvírá Mezinárodní pivní festival pro veřejnost

14. únor 2017  České nápoje   komentáře (0)  2234 x

Již podruhé v prostorách českobudějovického výstaviště proběhne Mezinárodní pivní festival. Veřejná část letošního 27. ročníku, která se odehraje 16. – 18. 2. 2017, bude zahájena ve čtvrtek 16. února v 18:00 hodin za účasti předsedy Senátu Parlamentu České republiky, Milana Štěcha; hejtmana Jihočeského kraje, Mgr. Jiřího Zimoly; primátora Statutárního města České Budějovice, Ing. Jiřího Svobody; předsedy představenstva a ředitele Výstaviště České Budějovice a.s., Ing. Leoše Kutnera, MBA; a ředitele Mezinárodního pivního festivalu, pana Aloise Srba

Již ve čtvrtek otvírá Mezinárodní pivní festival pro veřejnostJiž ve čtvrtek otvírá Mezinárodní pivní festival pro veřejnost

V hlavní roli pivo!

V pavilonu T1 se bude prezentovat více než 50 pivovarů a vystavovatelů, přičemž každý bude vytáčet několik druhů piv. Kromě zlatavého moku festival nabídne i pestrý hudební doprovodný program.

Tentokrát jsme vsadili na známá jména jako je Prague Conspiracy, Martina Pártlová, Rozkrock nebo na revivalovou kapelu oblíbené skupiny Kabát,“ prozradil obchodní ředitel výstaviště, Václav Polan.

Čtvrtek 16. 2. proběhne ve znamení country a folku v podání Schovanek a kapely New Rangers, v následujících dnech pavilonem T1 zazní svižnější tóny již zmíněných hudebních skupin. Zábavu doplní pivní fotokoutek, zábavné pivní soutěže přímo na pódiu nebo Pivní stezka ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, která každý den vylosovanému vítězi věnuje prodloužený víkendový pobyt.

Nedílnou součástí Mezinárodního pivního festivalu je však hlavně jedna z nejprestižnějších a největších degustačních soutěží nejen v ČR, soutěž o Zlatou pivní pečeť. V rámci neveřejné části festivalu proběhne tato soutěž, na základě které jsou vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií. Vše probíhá přísně anonymně a ve více kolech a hodnotí se například chuť piva, jeho plnost, hořkost a říz. Na letošní soutěž je 883 vzorků piv.

Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno na 18. 2. od 18:00 hodin.

Účast na Mezinárodním pivním festivalu potvrdilo několik významných hostů z řad vlády, státních organizací, nadnárodních společností, nejvýznamnějších pivovarských firem apod. Očekává se také příjezd i některého z ministrů České republiky – to vše podtrhává důležitost tohoto festivalu.

Nově je na přání návštěvníků zavedena prodloužená otevírací doba, a to v pátek a sobotu, kdy Mezinárodní pivní festival skončí až ve 2:00 hodin ráno.

Jedinečná příležitost se nabízí také všem, kteří si chtějí jako sběratelský kousek pořídit skleněný korblík se starým logem Výstaviště České Budějovice a.s. za symbolickou cenu 30 Kč. Půjde o poslední možnost jej zakoupit, protože staré logo bude postupně nahrazováno novým a 27. Mezinárodní pivní festival je poslední akcí, kde se staré logo na korblících objeví.

Praktické informace k výstavě naleznete na www.vcb.cz

Vstupné: plné 100 Kč; dvoudenní 150 Kč

Otevírací doba: čtvrtek 15:00 – 23:00
pátek – sobota 15:00 – 02:00

Zdroj: tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist