Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Již zítra se koná Radegast den

26. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  398 x

Pořádně hořký Radegast den je za rohem. Na programu bude skvěle načepovaný Radegast, hudební hvězdy v čele s Nazareth, mezinárodní souboj v čepování piva, hokejové a fotbalové osobnosti nebo adrenalinové aktivity včetně 100metrové rychlojízdy na laně nad nošovickým pivovarem. Slavnosti Radegast den vypuknou v sobotu 27. srpna od 11 hodin v areálu Pivovaru Radegast v Nošovicích.

Společné setkání fanoušků správně hořkého piva Radegast proběhne v areálu nošovického pivovaru po třech letech. „Padesáté výročí pivovaru jsme v roce 2020 oslavit nemohli. Věřím, že si to letos vynahradíme a tradičním společným přípitkem tohle významné jubileum se zpožděním oslavíme. Čekání bylo opravdu dlouhé a hořké, takže se na to všichni těšíme,“ říká Ivo Kaňák, manažer Pivovaru Radegast.

O hudební rozjezd Radegast dne se postarají písničkářka Katzi, bigbítovo-folkoví Docuku a skupina Úspěch. V odpoledním programu potěší celou rodinu skupina Mig 21 v čele s charismatickým Jiřím Macháčkem. V podvečer se ještě představí držitelé mnoha hudebních cen a téměř domácí Buty. Vrcholný hudební zážitek pod vrcholky Beskyd slibuje vystoupení legendárních Nazareth. Koncertní část slavností zakončí tuzemská hard-rocková formace Škwor.

V zóně U Radegasta se uskuteční klání Hořký souboj v čepování piva za účasti výčepních z Česka a ze Slovenska. Diváci se zase mohou zapojit do hlasování v soutěži Bůh/Bohyně za výčepem. Návštěvníci pivních slavností si ve speciálním stanu vychutnají čepované pivo ze skla, jak pivo Radegast správně načepovat si vyzkouší ve škole čepování pod odborným dohledem pivovarských odborníků.

Na čepu bude prémiový světlý ležák Radegast Ryze Hořká 12 s charakteristickou hořkostí a plnou chutí, výčepní pivo Radegast Rázná 10 s výraznou hořkostí a vyváženou chmelovou vůní, pivo s osvěžující chutí a mimořádnou hořkostí Radegast Ratar nebo nealkoholická piva Birell a piva z experimentálního pivovaru Proud.

Během celého Radegast dne budou probíhat prohlídky pivovaru. Na pivovarské trase budou například k vidění tři propojené varny, nová plechovková linka s kapacitou 60 000 plechovek za hodinu nebo nový centrální sklad, do kterého se vejde skoro 9 milionů půllitrových lahví piva. V areálu se fanoušci potkají také se známými fotbalisty klubu FC Baník Ostrava nebo hokejisty z extraligového Třince.

Bohaté zážitky nabídne návštěvníkům festivalová oblast Adrenalin park. „V Zóně pro opravdové chlapy čekají na odvážlivce čtyři pořádně hořké výzvy. Své umění zde předvedou i nejlepší dřevorubci,“ říká Josef Jalůvka, manažer značky Radegast, a dodává: „Výjimečným adrenalinovým zážitkem pak bude Radegast Zipline. Pod tímto názvem se skrývá více než 100metrový přelet areálu pivovaru se skvělým výhledem.“

Poukázku na pivo zdarma dostanou všichni dospělí, kteří na akci donesou 52 víček od lahvového piva Radegast. Na Radegast dni také budou oznámeny vybrané projekty, které letos obdrží finanční podporu z grantového programu Radegast lidem.

Návštěvníci akce mohou zdarma využít doplňkovou autobusovou kyvadlovou dopravou od vlakového nádraží ve Frýdku-Místku do areálu a z parkoviště společnosti Hyundai. Tam bude také ve vyhrazených zónách dostatek parkovacích míst.

Pivní slavnosti Radegast den se uskuteční v sobotu 27. srpna v areálu Pivovaru Radegast v Nošovicích. Program startuje od 11 hodin. Vstupenky jsou k zakoupení na webu akce www.radegastden.cz, k dostání budou i na místě konání.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist