Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Kozel lidem podpoří projekty rozvoje regionu

1. únor 2019  České nápoje   komentáře (0)  1425 x

Příspěvek až do výše sto tisíc korun mohou letos získat neziskové organizace z grantového programu Kozel lidem, který je určený na zlepšení kvality života a podporu komunit v okolí pivovaru ve Velkých Popovicích. Pivovar zvýšil maximální možnou výši podpory pro jednotlivé projekty o třicet tisíc korun, aby ještě výrazněji podpořil aktivity, které budou mít dlouhodobý pozitivní přínos pro region. Přihlášky projektů mohou podávat neziskové organizace od 1. února až do 15. března.

Dětenický betlémDětenický betlém

Celkem letos Kozel rozdá v rámci svého grantového programu na prospěšné aktivity 375 tisíc korun. Kromě zvýšení maximální částky pro jeden projekt přichází velkopopovický pivovar i s další novinkou. Prospěšné projekty podpoří nejen v okolí Velkých Popovic, ale také v sousedním Kamenicku.

Velkopopovicko tvoří s Kamenickem malebný ladovský kraj typický svým zvlněným charakterem a tradiční architekturou. V naší podpoře se zaměřujeme na místní tradice, rozvoj komunitního života a sousedských vztahů a ochranu životního prostředí,“ uvádí manažer pivovaru ve Velkých Popovicích Petr Kofroň.

O příspěvek mohou požádat místní spolky, obecně prospěšné společnosti, registrované církve, náboženské spolky či příspěvkové organizace. „Odborná komise vybere projekty, které si mezi sebou rozdělí částku 375 tisíc korun. Poté začne hlasování veřejnosti o nejsympatičtější projekt, který navíc získá speciální prémii 25 tisíc korun,“ říká manažerka firemní odpovědnosti Plzeňského Prazdroje Monika Matyáštíková.

Prazdroj se navíc rozhodl místním spolkům a neziskovým organizacím pomoci i s jejich dalším rozvojem. Každý úspěšná organizace tak dostane ještě speciální poukaz na vzdělávání v hodnotě 5 tisíc korun.

Velkopopovický Kozel za sedmnáct let fungování grantového programu rozdělil přes osm milionů korun a podpořil šest desítek projektů. V loňském roce uspěl například projekt na zmapování stavu potoků v přírodním parku Velkopopovicko, příspěvek směřoval i na rozvoj keramické tvořírny ve Velkých Popovicích, rozšíření hřiště v obci Habří nebo rekonstrukci betlému v Dětenicích.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist