Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Letní filmová škola letos s jarošovským pivem

3. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  670 x

Letní filmová škola v Uherském Hradišti (LFŠ) má od letoška nového pivního partnera. Stal se jím největší pivovar ve Zlínském kraji, tedy Jarošovský pivovar. V minulosti byl partnerem festivalu Plzeňský Prazdroj. Organizátoři tak letos dávají přednost lokální značce, která je s Uherským Hradištěm bytostně svázaná. Pivovar pro návštěvníky chystá ležáky, svrchňáky soutěže i exkurze.

„Filmová škola je klíčovou kulturní akcí v regionu a jsme rádi, že jsme tentokrát našli stabilního partnera právě v Jarošovském pivovaru, který obnovil činnost v roce 2017 v městské části Uherského Hradiště, která je s výrobou piva historicky svázaná,“ uvedl Michal Surma z LFŠ. Návštěvníci festivalu si mohou pochutnat na Jarošovském Jurovi 11%, tedy řemeslném ležáku, který je lokální ikonou. Na vybraných místech dostanou i Desítku, Šohaje 14%, polotmavého Jožu 13% nebo Jarošovskou IPU 15%.

„Pro náš pivovar je velkou ctí, že můžeme vařit pivo pro filmové fanoušky a stát se oficiálním pivem Filmovky. Věříme, že místní lidé docení spolupráci na lokálních akcích a návštěvníci festivalu z celé České republiky naopak rádi ochutnají lokální řemeslné pivo,“ uvedl ředitel Jarošovského pivovaru Martin Melichárek.

Pivovarští chystají pro návštěvníky spoustu piva, soutěže a kdo by se chtěl před horkem schovat rovnou do pivovaru, může na exkurzi, vždyť z nejbližšího kina je to jen pár stovek metrů proti proudu řeky Moravy.

Jarošovský pivovar navazuje na tradici vaření piva v této části Uherského Hradiště, která zde byla několik staletí. Průmyslový pivovar v Jarošově zanikl v roce 1997. Na tuto tradici navázala skupina investorů o 20 let později. „Výstav našeho pivovaru neustále roste a nyní se pohybuje kolem 8000 hektolitrů ročně, což z něj dělá aktuálně největší pivovar ve Zlínském kraji,“ uvedl Petr Syřiště, který má na starosti marketing pivovaru.

Letní filmová škola v Uherském Hradišti (LFŠ) se letos uskuteční už po osmačtyřicáté. Dlouhodobě se jedná o jednu z největších kulturních akcí ve Zlínském kraji. Letos se uskuteční od 29. července do 4. srpna. Školu zahájí režisérka Olga Sommerová se svým dokumentem o Michaelu Kocábovi, který na festivalu uvede ve světové premiéře. Výroční cenu pořádající Asociace českých filmových klubů dostane oceňovaný irský režisér Jim Sheridan, herec Ondřej Vetchý, turecký režisér Semih Kaplanoğlu, režisérka Michaela Pavlátová a kinař z Krnova Pavel Tomešek in memoriam.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist