Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Letní jedenáctka z Ostravaru

14. červenec 2017  České nápoje   komentáře (0)  2284 x

Pivovar Ostravar v těchto dnech dodává do hospod svou poslední novinku – osvěžující ležák uvařený speciálně pro toto léto. Jmenuje se Letní 11 a zajímavostí je, že při přípravě letního piva použili ostravští pivovarníci poprvé speciální odrůdu chmele s citrusovým aroma pocházející ze Spojených států amerických.

Letní jedenáctka z OstravaruLetní jedenáctka z Ostravaru

“Abychom našim fanouškům zpestřili v horkých letních dnech nabídku piv v hospodách, barech i restauracích, rozhodli jsme se pro limitovanou edici Letní 11,” říká ke vzniku nového piva vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter. U zrodu originální chuti Letní 11 přitom stál chmel pojmenovaný po městečku na slunné Floridě.

Nové pivo chmelené za studena americkým chmelem

Když ostravští pivovarníci přemýšleli, jak by mělo nové letní pivo chutnat, narazil Richterův kolega Jan Řehůřek na odrůdu citrusového chmele vypěstovanou v roce 2008, která má nádherné osvěžující aroma. “Nový chmel se jmenuje Citra (stejně jako malé městečko na Floridě známé svými citrusovými plody) a voní po červeném pomeranči, limetkách a grepech,” popisuje Roman Richter.

Američané používají citrusový chmel pro piva typu IPA. “Ty jsou však na léto příliš silná a my jsme chtěli něco osvěžujícího, ale s charakterem našeho piva. Uvařili jsme proto „lehčí“ jedenáctistupňový ležák  a Citru použili k jeho dochmelení za studena. Výsledek byl fantastický. Najednou jsme v půllitru měli příjemně hořké  osvěžující pivo jemně provoněné citrusovými plody. Přesně to jsme od Letní jedenáctky chtěli,” popisuje Roman Richter.

Letní 11 těží z předností citrusových plodů

Pokud si v létě dáte v restauraci nebo na zahrádce půllitr vychlazené Letní 11, kterou uvařili v ostravském pivovaru, rozhodně tak nečekejte nasládlou chuť pivní limonády, ale správnou chuť typického českého ležáku s nádherným citrusovým aroma a nádechem tropického ovoce. Letní jedenáctka je pivo, které vás díky citrusovému chmelu v horkých letních dnech osvěží jako žádné jiné.

“Letní jedenáctka je rozhodně zajímavé, dobře nachmelené a výborně pitelné pivo,” hodnotí novinku ostravského pivovaru manažerka značky Ostravar Pavla Ličková. “Citrusový chmel dal klasickému lehkému ležáku zcela jedinečnou a originální chuť. Myslím, si, že díky svým vlastnostem může Letní 11 patřit k výjimečným pivům, za kterým spotřebitelé cíleně půjdou. Skvěle zahání žízeň po teplém dni.”

Kam za osvěžující chutí Letní 11

Letní 11 měla premiéru na červnových Slavnostech pivovaru Ostravar. S její standardní distribucí do hospod pak začal ostravský pivovar na začátku července a nyní ji tak hospodští začínají narážet. K dostání je pouze v čepované podobě. Letní 11 budou moci lidé ochutnat nejen na Ostravsku v Ostravarně a dalších vybraných  hospodách, ale i za hranicemi Moravskoslezského regionu. Ostravar již na jaře avizoval, že v roce, kdy slaví 120.narozeniny, počítá také s celonárodní distribucí některých svých piv. Letní 11 tak budou moci ochutnat třeba návštěvníci sítě restaurací Potrefená husa po celé České  republice.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist