Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Letní novinka od Tambora: Peckovských jedenáct

29. červen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1986 x

Dalším místem, pro které Královédvorský pivovar Tambor uvařil speciální pivo, je Pecka. Správně řečeno pro zdejší spolek Bezdružic. Ten je hybnou silou kulturních aktivit nejen v městečku samotném, ale i na zdejším hradě. Pořádají tu masopustní průvod, Pouťovou Pecku nebo tradiční benefiční festival hudby a divadla. Ten se koná právě o nadcházejícím víkendu.

Letní novinka od Tambora: Peckovských jedenáctLetní novinka od Tambora: Peckovských jedenáct

Pro tuto příležitost vzniklo zcela nové pivo. Jedná se o nefiltrovanou jedenáctku, která nese název Peckovských jedenáct. Pro světlý ležák byly použity ječné slady plzeňský, mnichovský, vídeňský a karamel, chmely odrůdy žatecký poloraný červeňák, sládek a harmonie. A samozřejmě voda z našeho 130 metrů hlubokého vrtu.

Již v roce 1433 se na Pecce připomíná pivovar s právem mílovým. Po Harantově smrti za třicetileté války zpustl. V roce 1701 za kartuziánů vyhořel a o devatenáct let později byl obnoven, tentokrát z kamene. Mniši vařili peckovské pivo až do roku 1782. Poté se o pivovar po dlouhá léta staral rod Trauttmansdorfů, aby se v roce 1926 jako poslední nájemce stal Otakar Chlistovský. V červenci 1926 připadl do majetku pivovaru v Nové Pace a sloužil jako sklad. Za několik let byl definitivně zbořen.“ vysvětlili zástupci spolku.

Proto se rozhodli na vaření piva navázat a při svých akcích nabídnout návštěvníkům originální pivo. "Kultura a pivo patří k sobě. Hledali jsme, kde si pivo uvařit podle našeho receptu. Nakonec jsme se rozhodli pro Královédvorský pivovar Tambor, protože nám dal nejzajímavější nabídku, navíc zdejší pivo už z některých našich akcí známe,“ vysvětlil kastelán hradu Pecka Jan Murdych. Společně s Kociánem si přijeli při vaření „své“ pivo zkontrolovat.

Představení nového piva proběhne o víkendu na Pecka festivalu, který se koná 29. a 30. června přímo na hradě Pecka, který je od Dvora Králové n.L. vzdálený asi 19 kilometrů.

Zdroj: Pivovar Tambor

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist