Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Letní počasí zvyšuje odbyt piva. Holba hlásí rekordní prodeje.

24. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  3143 x

Od úterka opouští brány pivovaru více než 2000 hl piva denně a to je více než dvojnásobek ročního průměru. Dnes byl odbyt rekordní, přesáhl 2 200 hl a podobná čísla Holba očekává i v následujících dnech. „Začátkem července budou prodeje kulminovat vzhledem k volným dnům. Počítáme s tím, že se provozovatelé restaurací budou chtít předzásobit, proto posilujeme obchodní servis. Každou objednávku jsme schopni vykrýt do několika hodin,“ říká Vladimír Zíka, ředitel pivovaru Holba.

Ilustrační fotoIlustrační foto

Výroba piva v Holbě teď běží na maximum. Provozy fungují  v nepřetržitých cyklech, stáčí se na 3 směny, kapacita ležáckých sklepů je plná a posiluje distribuce i servis. Hanušovičtí pivovarníci jsou na žízeň konzumentů náležitě připraveni a denní rekordy v Holbě zvládají hladce. Teplé počasí plní zahrádky a provozovatelé restaurací ve výletních místech prodávají až několikanásobně piva více. Nejvíce jde na odbyt oblíbený Šerák, následuje ochucená Holba Horské byliny a Holba Kvasničák. Nefiltrovaná kvasničák je typicky zahrádkovým pivem, charakterizuje ho mírný zákal a příjemná osvěžující chuť.

Holba se těší zvýšené poptávce už od počátku roku. Za prvních pět měsíců prodal pivovar  125 489 hl piva. V meziročním srovnání jde o 5-procentní nárůst tj. 6 000 hl piva. Na úspěšných výsledcích se výrazně podílí rostoucí zájem o oblíbenou Holbu Šerák, ale také ležák Holbu Premium, Holbu Polotmavou i ochucenou Holbu s horskými bylinami. Odbyt Šeráku letos přesáhl 86 tisíc hl, v meziročním srovnání je to nárůst o 5 tisíc hl. V silné konkurenci se dokázal prosadit  také speciál Josefský ležák. Na další speciál se konzumenti mohou těšit už v září. Podařilo se navýšit prodeje nejen Holby stáčené do sudů, ale i lahví a plechovek. Nejvyšší prodeje patří Holbě v sudech s více než 66 000  hl v lahvích je to 52 tisíc hl. Holba se těší zvýšené přízni nejen doma, ale i v zahraničí. K nejsilnějším exportním zemím patří Slovensko, Polsko a Německo. Holba je ceněná díky své osobité charakteristice a vysoké pitelnosti. Jedinečné chuťové vlastnosti ji dává český chmel, slad z moravských ječmenů a horská voda, kterou pivovar čerpá z vlastních pramenů v areálu pivovaru. Na domácích surovinách si pivovarníci zakládají stejně jako na tradiční receptuře. Proto do Holby putuje chmel prvotřídní kvality z Tršické oblasti a slad z nejstarší sladovny v Zábřehu.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist