Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Letní speciál ze Strakonic bude letos i v plechovkách

29. květen 2023  České nápoje   komentáře (0)  837 x

Strakonický pivovar prodává od tohoto týdne Letní speciál. Jedná se o nejvíce hořké pivo, které se kdy uvařilo v Pivovaru Strakonice 1649. Sládek Vlastimil Matej ho připravil již po čtvrté a věří, že pivo se bude prodávat stejně dobře jako v předchozích letech.

Letní speciál ze Strakonic bude letos i v plechovkáchLetní speciál ze Strakonic bude letos i v plechovkách

„Speciální je především díky použití výhradně zahraničních chmelů, studenému chmelení a také i díky tomu, že v horkých letních dnech nabízí se svými pouhými 3,0 % alkoholu ideální osvěžení," uvádí sládek Pivovaru Strakonice 1649 Vlastimil Matej. Novinkou pro letošní rok bude podle ředitele pivovaru Dušana Krankuse i stočení našeho Letního speciálu do 0,5 litrových plechovek.

„I my vnímáme, že pivní plechovky jsou na českém pivním trhu žádané a chceme tedy uspokojit i tyto zájemce. V plechovkách se bude prodávat i světlý Klostermann," uvádí Krankus.  Chuťově dominantním chmelem je německá Mandarina Bavaria, díky níž v hořkosti a vůni převládá nádech mandarinek a grapefruitu. Australská odrůda Enigma je z použitých odrůd nejvíce hořká a zároveň její aroma připomíná maliny. Odrůda Fuggles je pak nejznámější anglickou odrůdou chmele s jemnou kořeněnou chutí.

„Dohromady pak tvoří hořkost na úrovni 37 IBU (jednotek hořkosti), která tomuto lehkému pivu dodává znamenitou chuť a plnost," uvádí sládek Matej.

Letní speciál je nyní možné tradičně zakoupit v nefiltrované podobě v litrových skleněných lahvích s patentním uzávěrem, PET lahvích a sudech. Velkou oblibu si v posledních dvou letech získaly i klasické 0,5 litrové lahve, kde je speciál k dispozici filtrovaný.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist